1. septembris – satikšanās svētki Naujenes pamatskolā

Kaut kur tālumā uz lauka,
Dzestrs rīts tiek miglā tīts.
Kaut kur pļavā, rīta rasā
Kājas mazgā septembris.
Tālumā aiz košiem siliem,
Noskan sapņains skolas zvans.
Ir nu atkal klāt tas brīdis,
Kad uz skolu doties laiks.

Dienas gaišās stundas aizvien sarūk, siltos vasaras vakarus pamazām nomaina dzestrs drēgnums, dārzos zied greznās gladiolas, košās asteres, saulainās samtenes … un tas viss kopā liecina, ka jaunais mācību gads ir klāt. Klāt 1. septembris – Zinību diena!

Saposta jaunajam darba cēlienam Naujenes pamatskola 1. septembrī sagaidīja savus skolēnus svinīgajā Zinību dienas pasākumā. Kopumā skolā šogad mācīsies 116 skolēni.

Šajā dienā ar krāsainiem ziediem rokās smagās zinību pils durvis vēra pirmklasnieki, kam viss vēl svešs un nezināms. Skolas solos atgriezās spurdzoši skolēni, kas steidza satikt klasesbiedrus un dalījās vasaras piedzīvojumos… Ar jaunu darba sparu un idejām bērnus sveicināja pedagogi.

Šogad mācības 1. klasē uzsāka 11 skolēni, kuru acīs varēja redzēt gan prieka mirdzumu, gan mazu nedrošības ēnu. Mazos skolas gaitās ieveda devītie – droši, lepni, atsaucīgi un draudzīgi. Pirmklasnieki dāvanā no skolas saņēma somu, dienasgrāmatu un kancelejas preces, kā arī dāvanu no Saeimas deputāta Riharda Eigima. Mazos skolas dzīvē ievadīs skolotāja Valija Kavinska.

Skolas direktors Pāvels Brovkins sveica skolēnus, vecākus un skolotājus jaunajā mācību gadā ar cerību, ka tas būs veiksmīgs, ka skolēni gūs dzīvei nepieciešamās zināšanas, un visi kopā būsim gandarīti par paveikto darbu. Direktors savā svētku uzrunā pateicības vārdus veltīja visiem tiem, kuri palīdzēja Naujenes pamatskolu sapost jaunajam mācību gadam. Jaunā mācību gada veiksmes vēlējumus teica Naujenes pagasta pārvaldes vadītāja Ināra Miglāne.

Šie svētki tika aizvadīti caur dzeju un dziesmām, kuras izdziedāja folkloras kopas „Rūžeņa” jaunākā paaudze, vadītāja Inga Zeile un kopas dalībniece Olga Kuzmina.

Septembris ir kā jauns atskaites punkts, kā jauns darba sākums, kurš jāpaveic rūpīgi un ar atbildību, un mēs katrs pats veidojam savu zināšanu bagāžu un uzkrājam pieredzi, kura dzīvē noderēs. Pratīsim novērtēt to, kas mums ir dots, būsim tikpat pozitīvi, atsaucīgi, draudzīgi kā līdz šim! Lai mums visiem veiksmīgs jaunais mācību gads!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *