1. vieta konkursā “Mūsu mazais pārgājiens”

Gaidu 45.vienība apbalvošanas pasākumā

Vaboles 45. gaidu vienības meitenes piedalījās Zemkopības ministrijas konkursā “Mūsu mazais pārgājiens”. 65 interešu pulciņu konkurencē tika iegūta pirmā vieta un naudas balva 450 eiro.

Šī gada konkursa tēma bija “Mežs-mūsu bagātība!”. Konkursa uzdevumi – izpētīt literatūru un informācijas avotus par meža ekonomisko devumu un doties pārgājienā, lai izpētītu koka mūsdienīgu un daudzfunkcionālu izmantošanu savā pagastā un novadā.

Mēs izdomājām, ka meža ekonomiskais devums varētu būt: 1. kokmateriāli, 2. malka kā kurināmais, 3. ogas un sēnes, 4. medījumi. Attiecīgi meklējām literatūru un informācijas avotus par šīm tēmām. Un lai tā nebūtu garlaicīga teksta pārkopēšana, izveidojām par to video.

Katra meitene devās pētniecības gājienā un pēc noteikta plāna izpētīja kādu objektu no koka savā tuvākajā apkārtnē. Līdz ar to mums radās krājumiņš ar 16 koka objektiem savā novadā.

Visas kopā devāmies uz tuvējo Kneikas mežu. Izpētījām atšķirības starp lapu koku un skuju koku mežu, atradām “savu” koku, izspēlējām dažādas meža spēles, svaigajā meža gaisā mielojāmies uz ugunskura ceptām desiņām.

Visu savu darbošanos skaisti noformējām aprakstā un iesējām.

Iegūto balvu izmantosim ekskursijai, kurā dosimies kādā skaistā dienā pavasarī.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *