132. Kalupes mazpulka „Ražas svētki”

Mazpulcēniem rudens ir bagāts ar daudziem darbiem – izaudzētās ražas novākšanu, reklamēšanu, pārdošanu un dažādām citām aktivitātēm.

Septembris iesākas ar organizācijas „Latvijas mazpulki” organizēto projektu „Augsim savam novadam”. Šī projekta ietvaros 3 minūšu laikā vajadzēja prezentēt sava mazpulka galvenos darba virzienus un veikumus. Lepojāmies ar 18 izstrādātajiem individuālajiem projektiem, kas ir mazpulcēnu galvenais uzdevums, sava novada un pagasta vēstures izpēti un labdarības pasākumiem. Notika diskusija starp novada domes pārstāvjiem, deputātiem, skolu direktoriem un pagastu pārvalžu vadītājiem. Kalupiešus parstāvēja un piedalījās diskusijā arī bijušais mazpulcēns – Ilze Raščevska, Daugavpils novada domes Finanšu pārvaldes Budžeta un ieņēmumu daļas īpašuma nomas speciāliste.

Daugavpils novada dienās mazpulcēni devās ne tikai tirgot izaudzēto ražu, bet arī piedalīties koncerta programmā. Gandrīz visi mazpulcēni dejo tautas dejas un mazpulcēns Elvis spēlē akordeonu.Tāpēc 7 mazpulcēnu tirgošanās lomu bija uzņēmušās Viktorijas Lukjanovas un Rainitas Zavadskas mammas – Ludmila un Ivanda. Visiecienītākās preces daugavpiliešiem ir mazpulcēnu izaudzētie dārzeņi-sīpoli, tomāti, paprika, pupas, burkāni un dzērvenes. Kopā sapelnīti 155 eiro.

Miķeļdienas gadatirgu Kalupē mazpulku pārstāvēja Salvis Sietiņš un Sandis Kļukovskis. Bagātīgi noklātais galds priecēja ne tikai pašus mazpulcēnus, bet arī tā apmeklētājus.

Šogad mazpulcēniem ir sarkano sīpolu gads. Pirms došanās uz Latgales Mazpulku Forumu, skolā tika rīkota mazpulka darbu skate – izstāde. Tajā varēja apskatīt mazpulcēnu veikumu. Ar savu padarīto darbu lepojās un priecēja citus mazpulcēni Sandis, Rainita, Maira, Matīss, Jūlija, Amanda , Viktorija un Elvis. Mazpulka vadītāja Inita Ivdra reklamēja mazpulcēnu darba rezultātus un skolēniem radīja sīpolu pīnes pīšanas prasmi, kā arī iespējas izveidot suvenīrus- dāvaniņas ar tējām un brūkleņu ievārījumu. Pēc tam visus cienāja ar liepziedu un piparmētru tēju un pašceptiem mājas cepumiem.

9.oktobrī septiņi Kalupes mazpulcēni dosies uz Latvijas mazpulku forumu Jekabpilī aizstāvēt savus individuālos projektus un piedalīties tirdziņā. Par radošākajiem vecākiem 2015.gadā mazpulku vadītāja izvirzīja Kukļu ģimeni. Kalupes mazpulka vadītāja lepojas ar savu audzēkņu padarītajiem darbiem, sava mazpulka popularizēžsanu pagastā, novadā un valstī un izsaka lielu pateicību vecākiem par atbalstu.

Foto galerija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *