132. Kalupes mazpulks īsteno dzīvē jaunas darba formas

Sadarbība ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra speciālisti J.Kursīti iedvesmoja novitātēm mazpulka darbā. Kad pastāstījām, ka 2014.gadā mazpulcēni nodarbosies ar ķiploku un cūku pupu audzēšanu un viņiem nepieciešamas gan teorētiskas zināšanas, gan praktiskas iemaņas šo kultūraugu audzēšanā, J.Kursīte uzreiz piekrita palīdzēt un jau februārī novadīja teorētiskās nodarbības. Martā un aprīlī mazpulcēni plānoja un rakstīja savus individuālos projektus, bet maija beigās viņiem bija iespēja doties ekskursijā uz lielākajām zemnieku saimniecībām, kur tiek audzēti šie kultūraugi.

Cūku pupu plašo lauku mazpulcēni apskatīja Līksnas pagastā pie Vitālija Kudiņa, bet ķiploku lauka platības un moderno tehniku – Kalupes pagasta zemnieka Oskara Stūriška saimniecībā.

Mazpulcēniem bija iespēja iepazīties arī ar citām lauksaimniecības nozarēm. Piemēram, Līksnas pagasta SIA ,,Kļavas” īpašnieks Kalāna kungs pastāstīja par lopkopību. Bērni redzēja tikko dzimušu teliņu un lielās slaucamās govis, kā arī iepazinās ar govju slaukšanas, barošanas un kopšanas modernām tehnoloģijām.

Lieliska un romantiska atpūta izdevās zemnieku saimniecībā ,,Lāčplēsis” pie biškopes Agneses Sitnikas. Vienā telpā mazpulcēni apskatīja suvenīru kolekciju, mielojās ar jauno pavasara medu un ēda pusdienas, bet blakus telpā gaidīja neparasts atklājums –  tur,  ar skatu uz ābeļdārzu, dzīvo un darbojas bišu saimes.

Šajā ekskursijā mazpulcēni iepazinās ar daudzām lauksaimniecības profesijām, guva priekšstatu par to specifiku. Visi zemnieki rosināja mazpulcēnus saistīt savu nākotni ar laukiem. No grūtībam nav jabaidās – viss izdosies, tikai jauniešiem ir jābūt čakliem, apņēmīgiem un zinošiem!

Noguruši no karstums, bet redzētā iedvesmoti, devāmies mājup, ceļā daloties iespaidos par uzzināto. Mūs priecē, ka Latgales laukos ir uzņēmīgi cilvēki, kuri ar mīlestību kopj zemi, attīsta savu saimniecību un cerīgi skatās nākotnē.

Pateicamies VLTS lauku attīstības speciālistei, uzņēmējdarbības konsultantei Janīnai Kursītei par lauksaimniecības nozaru popularizēšanu bērnu un jauniešu vidū.

132. Kalupes mazpulku vadītāja Inita Ivdra

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *