132. Kalupes mazpulks pasākumā “Latviešu karavīrs laikmeta griežos” Daugavpilī

Jau otro gadu Kalupes mazpulcēni iesaistās konkursā “Latviešu karavīrs laikmeta griežos” un tiek uzaicināti uz noslēguma pasākumu, kurš šogad 5. un 6. novembrī notika Daugavpilī. To organizēja biedrība ,,Latvijas Ģenerāļu klubs”.

Mūsu 5 skolēniem – E. Zepam, Ē. Nazarovam, S. Kļukovskim, S. Sietiņam, M. Sarkanim – bija iespēja iepazīties ar jaunsargu, zemessargu un biedrības ,,Latvijas skauti un gaidas” dalībnieku ikdienas darbu un aktivitātēm, kuras gan skolēnos, gan pieaugušajos izraisīja spilgtas emocijas.

Katra aktivitāte, sākot no instruktāžām, komandu izveides un prezentācijām, tika saistīta ar patriotisma jūtām un rosināja pārdomas, kādam ir jābūt šodienas Latvijas karavīram, dzimtenes aizstāvim. Savas spējas un zināšanas skolēni parādīja orientēšanās sacensībās Daugavpils pilsētā 5 km distancē. Pēc sacensībām visi mielojās ar pusdienām, kuras zemessargi gatavoja lauka virtuvē.

Vienības laukumā bija apskatāma zemessardzes, robežsargu, glābēju, kinologu, policistu, bruņoto spēku ieroču un ekipējuma izstāde. Eiropas skvērā tika iestādīts atmiņu koks. Zemessardzes 34. bataljons un NBS orķestris visus klātesošos iesaistīja gājienā uz Daugavpils Universitāti, kur notika svinīgais pasākums, koncerts, Ata Kļimoviča filmas pirmizrāde un tikšanās ar filmas varoņiem, kā arī diskusija par NBS un valsts aizsardzības tēmām.

Pasākuma noslēgumā tika atklāta pulkveža Frīdrika Brieža piemiņas plāksne.

Ar gandarījuma jūtām par paveikto, redzēto un izjusto Kalupes mazpulcēni devās mājās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *