21. tautas deju festivāls “Latvju bērni danci veda” Alūksnē un Talsos

No nelieliem koncertiem 1990.gadā Rīgā, Mazajā Ģildē, ar 22 kolektīvu 600 dejotāju piedalīšanos tautas deju festivāls “Latvju bērni danci veda” izaudzis par vērienīgu pasākumu, kurš katru gadu notiek kādā no pilsētām, piedaloties vairākiem tūkstošiem bērnu.

Šajā gadā – jau divdesmit pirmajam – tautas deju festivālam “Latvju bērni danci veda” Alūksnē 25.maijā gatavojas 4105 dejotāji no 181 deju kolektīva, bet festivālam Talsos 31.maijā savu dalību pieteikuši 2624 dejotāji no 115 deju kolektīviem.

Festivālā tiks pārstāvēti dejotāji no Aizputes, Alūksnes, Auces, Babītes, Baldones, Balvu, Bauskas, Brocēnu, Cēsu, Ciblas, Daugavpils, Dobeles, Dundagas, Engures, Gulbenes, Ikšķiles, Ilūkstes, Jaunjelgavas, Jūrmalas, Kandavas, Kuldīgas, Limbažu, Līvānu, Lubānas, Ludzas, Mālpils, Mārupes, Pāvilostas, Preiļu, Priekuļu, Rēzeknes, Riebiņu, Rīgas, Ropažu, Rugāju, Saldus, Siguldas, Talsu, Tērvetes, Tukuma, Valkas, Ventspils, Viļānu pilsētām un novadiem.

Festivāla laikā pilsētu ielās un laukumos tiks izdejotas kolektīvu iemīļotās dejas, festivālu kuplināt tradicionālais gājiens, kas noslēgsies ar krāšņu deju koncertprogrammu.

25.maijā Alūksnes pilsēta uzņems festivāla dalībniekus jau otro reizi – 2002.gadā šeit sadejoja 3000 dejotāju. No plkst.12.30 – 15.30 notiks ielu koncerti pie Alūksnes Kultūras centra, Alūksnes Jaunās pils un Pašvaldības aģentūras „Alja”. Plkst.17.00 festivāla dalībnieku gājiens (Brūža iela – Pils iela – Pilssalas iela), kam sekos festivāla „Latvju bērni danci veda” lielkoncerts “Deju kaleidoskops” Pilssalas estrādē. Astoņu novadu programmas izdejos Alūksnes, Balvu un Rugāju, Gulbenes, Limbažu, Rēzeknes un Viļānu, kā arī Rīgas pilsētas 2539 dejotājs. Lielkoncerta režisore Eva Aizupe aicina: “Atliek vien kaleidoskopu grozīt un būt gatavam pārsteigumam.”

31.maijā Talsu pilsēta festivāla dalībniekus uzņems jau trešo reizi – 1994.gadā tika dejots Talsu novada Sabilē, bet 2006.gadā 4838 dejotāji piedejoja Talsu pilsētu.

No plkst.11.30 – 16.00 pie Talsu Tautas nama ar individuālām programmām uzstāsies 24 deju kolektīvi (517 dejotāji).

Talsu novada vārda cildināšana pilnskanīgi notiks plkst.17.00 festivāla dalībnieku gājiena laikā uz Talsu Sauleskalna estrādi, kur lielkoncertā “Ar sauli sirdī” 83 deju kolektīvi (1678 dejotāji) sešās horeogrāfiskās programmās izdejos gan deju rakstus, gan Talsu novada brunču svītru kodu. Koncerta moto: “Ieaud savu stāstu Talsos – ar sauli sirdī!”. Koncerta režisors ir Jānis Mūrnieks, programmu vada aktieris Rihards Lepers un jaunieši Mikus Krastiņš un Ketlīna Kālberga, kā arī Talsu novada Bērnu un jauniešu centra teātra studijas mīmi ar skolotāju Antru Puriņu. Festivāla māksliniece Antra Auziņa.

Festivālus organizē Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Alūksnes un Talsu novadu pašvaldībām.
Festivāla pilsētas mērķtiecīgi gatavojas festivālam un ar prieku gaida ciemos festivāla dalībniekus, atverot savas sirdis bērniem un jauniešiem no visas Latvijas.