2WHEELS 2CAPES Keiptauna – Rīga – Špoģi

No 2015. gada 19. februāra līdz 3. jūlijam Mārtiņš Sils un Andžs Ūbelis veica 23 tūkstošus kilometru no Āfrikas tālākā dienvidu punkta līdz Eiropas tālākajam ziemeļu punktam. Kā apgalvo viņi paši, tas bija ceļojums no prāta līdz sirdij. Priekšstats par Āfriku mainījās pilnībā.

Brauciena laikā ceļotājiem bija jāpilda arī Latvijas skolēnu, tajā skaitā arī mūsu skolas skolēnu, uzdotie uzdevumi, piemēram, jāapmeklē ziedu audzētava Kenijā, jāēno Ugandas ģimenes dzīve un jāintervē pasaulslavenā fotogrāfe Džodija Bībere (Jodi Bieber), kura dzīvo Dienvidāfrikā.

Bet 23. septembrī abi ceļotāji ieradās Špoģu vidusskolā, lai klātienē stāstītu par redzēto un piedzīvoto, sajusto un sagaršoto, satikto un izjusto. Kā abi ceļotāji atzinās – tikai tagad mēs jūtam, ka ceļojums ir galā, jo Špoģu skolas skolēnu iesniegtie jautājumi bijuši visinteresantākie, izaicinošākie un intriģējošākie.

Skolēni ar interesi klausījās ceļotāju stāstījumu. Āfrikā ir neskaitāms tautu un tautību skaits, norādīja ceļotāji. Gandrīz katrā valstī dzīvo vismaz piecas tautas, kas runā dažādās valodās, dalās dažādās ciltīs, bet savā starpā saprotas angļu, svahili, arābu, portugāļu valodā. Galvenais transportlīdzeklis Āfrikā ir motocikls vai motorollers. Viesmīlība Āfrikā ir goda lieta neatkarīgi no ticības vai tautības. Tika lauzts stereotips par izglītības līmeni Āfrikā – tur nedzīvo neizglītoti analfabēti, kuri nekad nav redzējuši mūsdienu tehnoloģijas. Daudziem jauniešiem ceļotāji redzējuši modernus mobilos telefonus, pat kādā mazā ciematiņā bērnam bija zināms, kas ir Facebook. Āfrikā ir gan pasaules līmeņa automaģistrāles, gan mazi lauku celiņi. Tur var redzēt ļoti daudzveidīgu ainavu – kalnus, mežus, tuksnešus.

Brauciena laikā notikušas arī vairākas tehniskas ķibeles – Andžs savam motociklam bieži caurdūris riepas, savukārt Mārtiņa motocikls pārāk ātri “apēdis” degvielu. Tomēr vislielākie kreņķi bija nevis par plēsīgiem zvēriem vai laupītājiem, bet gan par mājlopiem, kas staigāja pa ceļa braucamo daļu.

Ceļotāji bija atveduši fotoizstādi, kura papildināja ceļotāju stāstīto ar vizuālo informāciju. Tas ļāva skolēniem vēl vairāk iejusties ceļotāju piedzīvotajā.

Skolēni saka sirsnīgu paldies Andžam un Mārtiņam par iespēju klātienē tikties ar ceļotājiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *