Adventes sveces iedegšana Špoģu vidusskolā

Spoži deg pirmā Adventes svece

Ar klusiem, tumšiem vakariem, baltu sniegpārslu virpuli un baltām skursteņu dūmu cepurēm dabā ienāk Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Pasaulē to ieskandina spožas Ziemassvētku preču un izpārdošanu reklāmas, skaļas “Jingle bells” versijas dažādās valodās un sarkanās rūķu cepures. Cilvēku sirdīs Ziemassvētku gaidīšanas laiks ienāk ar sveces gaismiņu, pavarda siltumu un klusām, sirsnīgām pārdomām un lūgšanām par saviem tuvajiem.

30 novembrī klusā, ģimeniskā gaisotnē arī Špoģu vidusskolas bērni iededza pirmo sveci savā skolas Adventes vainagā. Kristīgās mācības skolotājas Martas Bicānes vienkāršo stāstījumu par Adventes laika aizsākumiem un tradīcijām papildināja, skanīgas un liegas mūsu novadnieces Lauras Bicānes dziesmas ģitāras pavadījumā. Neparastu siltumu, ģimeniskumu, kopības sajūtu radīja bērnu dziedātā Z. Muktupāvela dziesma “Lai tevi sargā un palīdz Dievs”. Katrs bērns projām ejot paņēma līdzi pa kripatiņai siltuma, svecītes liesmiņas un pārdomu, ieejot Ziemassvētku gaidīšanas, Adventes laikā.

Lai ikvienam šis laiks nes siltumu sirdī, piedošanu un gandarījumu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *