Aizraujoši un interesanti pagāja Veselības diena Naujenes pamatskolā

Lai skolēniem pēc garajām un jautrajām vasaras brīvdienām iesaistīšanās mācību darbā noritētu veiksmīgi un produktīvi, 16. septembrī skolā tika rīkota ikgadējā Veselības diena.

Veselības dienas mērķis bija veicināt skolēnu savstarpējo sadarbību, kā arī izpratni par veselīgu un aktīvu dzīvesveidu.

Visas dienas garumā skolā tika organizētas dažādas aktivitātes par veselīgām tēmām, aizraujošas un interesantas āra sporta nodarbības un aktivitātes.

Sākumskolas skolēniem un skolotājām diena sākās ar rīta vingrošanu skolotāja J.Rutkovska vadībā, bet 5.-9.kl. skolēni klausījās skolotājas S.Kokinas stāstījumu par veselīgu dzīvesveidu un minēja mīklas par augļiem un dārzeņiem. Savukārt, kamēr mazie skolas skolēni deju skolotājas M.Somes vadībā izpildīja aerobikas elementus, vecāko klašu skolēni kopā ar savām audzinātājām izpildīja rīta rosmes kompleksu.

Pēc iesildīšanās sākumskolas skolēni noskatījās A.Graubas filmu „Sapņu komanda 1935”, kura ir aktuāla laikā, kad Rīgā notiek Eiropas čempionāts basketbolā. Tajā laikā sporta zālē notika spraigas skolēnu un skolotāju sacensības „Pionierbolā”. Tā gan bija spēle! Ļoti sīvā cīņā šogad uzvaru izcīnīja skolēnu komanda. Aerobikas soļus apguva arī vecāko klašu skolēni, parādot, ka tas ir ļoti skaists un interesants sporta veids, kas prasa dejiskumu, lokanību, spēku, uzmanību un kustību koordināciju.

Kamēr mazie skolas audzēkņi klausījās skolotājas S.Kokinas stāstījumu par veselīgu uzturu, veidoja veselīgu produktu kolāžas un minēja mīklas, vecāko klašu skolēniem sporta zālē sākās sporta aktivitātes: basketbola soda metieni, lēcieni ar lecamauklu, pievilkšanās (zēniem) un atspiešanās no sola (meitenēm).

1. – 4. kl. skolēni savas sportiskās aktivitātes turpināja skolas stadionā, kur viņiem vajadzēja orientēties pēc klasesbiedru norādēm, nostāties uz beņķa pēc ciparu kārtas skaitļa, notriekt ķegļus un skolas teritorijā meklēt „dārgumus”.

Šī gada Veselības dienas jauninājums – sacensības ar riteni, kur skolēniem bija jāparāda sava prasme izbraukt šķēršļu joslu ar laika kontroli un bez soda punktiem.

Veselības diena noslēdzās ar krosu, kurā savās distancēs piedalījās visi skolas skolēni un arī skolotāji.
Izvērtējot Veselības dienas ieguvumus, vēlreiz pārliecinājāmies, ka īsti saprast un pieņemt par „savu” varam, tikai darot un paši piedaloties, lai skolēni varētu teikt: „Es ne tikai to redzēju un dzirdēju, bet es to darīju, izmēģināju, mācījos, tāpēc zinu un protu.”

Foto galerija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *