Akcija “Palīdzēsim putniem un dzīvniekiem ziemā!” Kalupes pamatskolā

Mazpulcēni un dabas draugi piedalījās akcijā “Palīdzēsim putniem un dzīvniekiem ziemā!” Divu mēnešu laikā skolēni kopā ar vecākiem un vecvecākiem uzbūvēja 11 putnu barotavas un regulāri gādāja barību tajās. Aktīvākie akcijas dalībnieki bija 1. un 2. klase. Visinteresantākās barotavas izdevās Evijai Driņģei, Eināram Juhņevičam (1. klase) un Loretai Zavadskai (5. klase).

Tika sarūpēts vairāku desmitu kilogramu liels cienasts meža dzīvniekiem. Lai burkāni, kāposti, kartupeļi, graudi nonāktu dzīvnieku ēdienkartē, devāmies uz mežu. Skolotājas Rita Koržeņevska un Inita Ivdra organizēja spēles, rotaļas, mīklas un eksperimentu. Tika vilkta virve, lai noskaidrotu, vai pavasaris atnāks drīz. Par godu pavasara uzvarai tika veikts eksperiments – kas notiks, ja kokakolā tiks iemestas mentola konfektes? Rezultāts bija pārsteidzošs: šņākdamas un burbuļodamas konfektes sprāga augšā, veidojot savdabīgu salūtu. Tas lika aizdomāties, ko tad mēs dzeram, vai tiešām kokakola ir nekaitīga.

Vislielāko interesi skolēniem izraisīja novērošanas spēle – atrast savam apkārtmēram atbilstīgu koku. Visredzīgākie un precīzākie bija Elriko Jakubovskis un Kristiāna Gadzāne (1. klase), Roberts Osipovs (2. klase), Dagmāra Joža (4. klase).

Pasākums mežā noslēdzās ar tējas dzeršanu un Meteņdienas pankūku ēšanu. Ar gandarījumu par padarīto darbu devāmies mājup!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *