“Anekdošu virpulis” Kalupes pamatskolā

Sen zināms, ka veselīgi smiekli ir kā C vitamīna deva, tāpēc svarīgi meklēt iespējas, lai radītu pozitīvas emocijas.

23. martā Kalupes pamatskolā notika pasākums “Anekdošu virpulis” ar mērķi attīstīt humora izjūtu un stāstītāja prasmes. Piedalījās 4.-9.klašu skolēni, kuri bija iepriekš rūpīgi gatavojušies: pārskatījuši savu anekdošu pūru, sameklējuši nedzirdētākās, atlasījuši piemērotākās.

Klausītāju pienākums bija smaidīt ar acīm, smaidīt ar vaļā muti, smieties skaļi vai klusu. Tas bija svarīgākais atbalsts stāstītājiem.

Nedzirdētākās anekdotes ir viens no labas izdošanās nosacījumiem. Arī kustības, žesti, balss intonācija, kontakts ar klausītājiem – to visu jāprot izmantot, stāstot anekdotes.

“Iesildošā grupa” – 2. klases skolēni un audzinātāju Inesi bija sagatavojuši ne tikai katrs pa anekdotei, bet arī dažus jokustāstus bija pat iestudējuši. Pasākuma galvenā daļa noritēja 3 kārtās, finālā par tituliem cīnījās labākie stāstnieki no katras klases. Goda tituls “Mazais Smīdinātājas” tika piešķirts 4. klases skolniekam Radionam Bogdanovam, “Lielais Smīdinātājs” kļuva Rainita Zavadska (7.klase), “Dižais Smīdinātājs”- Salvis Sietiņš (9. klase) un “Ekselentais Smīdinātājs 2016” šogad ir atraktīvais 6. klases skolnieks Elvis Zeps. Gan titulu ieguvēji, gan pārējie “smīdinātāji” saņēma balviņas un klausītāju smieklus un atzinību.

Ciemiņiem, kuri paši nebija gatavi piedalīties “virpulī”, pasākuma noslēgumā bija jāstāsta sava vai jau dzirdēta anekdote. Tāpēc smējāmies ne tikai par skolēnu stāstīto, bet arī par skolotāju Renātes, Valentīnas, Vitālija stāstītajām anekdotēm.

Iespējams, ka “anekdošu virpulī” tiksim ierauti arī nākošgad, ja skolēni vēlēsies to iedzīvināt kā jauku, pozitīvas emocijas rosinošu tradīciju.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *