Animators – aizraujoša un radoša profesija

Maija beigās, kad mācību viela ir apgūta un skolēni ir pelnījuši atpūtu, Vaboles vidusskolas mazākie skolēni programmas “Skolas soma” ietvaros skatījās latviešu animācijas filmas “Kaķīša dzirnavas”, “Zīļuks”, “Mežā sargi”, “Jāņtārpiņš” un “Zaļā pasaka”. Pēc noskatīšanās skolēni Zoom tiešsaistē tikās ar “Avārijas Brigāde” filmiņu režisori un mākslinieci, kas pastāstīja par leļļu filmas tapšanas ceļu no sākuma līdz beigām. Skolēni uzzināja, ka lai taptu viena leļļu filma, pie tās strādā 20 cilvēku. Viena 10 minūšu gara filmiņa top gatava 6-7 mēnešos. 2. klases skolēni stāsta, ka uzzināja, kā lelles tiek kustinātas un, lai lelle runātu, viņai ir jāizveido 12 galvas ar dažādām sejas izteiksmēm!!! Savukārt, 3. klases skolniece Māra ir pārsteigta, “ka animatoram jābūt ļoti pacietīgam, jo, lai uztaisītu multenītē vienu sekundi, vajag izveidot 25 kadrus!” Bet Ralfam nodarbība likās tik interesanta un aizraujoša, ka viņš arī grib kļūt par animatoru!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *