“Apaļš kā pūpols!” 4. sezonas noslēgums

Skolu veselības veicināšanas projekta “Apaļš kā pūpols!” 4. sezona ir noslēgusies! Trīs Daugavpils novada skolas – Špoģu, Vaboles un Zemgales vidusskolas – šī mācību gada laikā pētīja un izzināja, kā veidot veselīgus ieradumus tā, lai padarītu ikdienu veselīgāku un mazinātu vēža saslimšanas iespējas. Projekta gaitā komandas vadīja bioloģijas skolotājas Iveta Grīne, Kristīne Kucina, Ilva Baranovska un Jadviga Bobkova. Kopā mācību gada laikā iedziļinājāmies šādās tēmās:

Aprīļa mēnesī skolas iepazinās ar 12 Pasaules Veselības organizācijas (PVO) rekomendācijām vēža saslimšanas riska mazināšanai. Mēneša uzdevums bija par šo tēmu izveidot izstādi un nodrošināt tās pēc iespējas lielāku publicitāti. Neskatoties uz dažādiem ar pandēmiju saistītiem ierobežojumiem, visas trīs skolas pacentās godam! Vaboles vidusskola veidoja ceļojošo izstādi ar skolas autobusu un brauca uz trīs pagastiem, kuros stāstīja par vēža saslimšanas riskiem un iespējām no tā izvairīties. Savukārt Špoģu vidusskola veidoja informatīvās kastes vietās, kur cilvēki iegriežas visbiežāk – veikalā, pagasta pārvaldē, bibliotēkā, skolā un doktorātā. Līdzīgi rīkojās arī Zemgales vidusskola, veidojot instalāciju skolā un izplatot informatīvos bukletus Daugavpils iedzīvotājiem. Paldies par komandu aizkustinošo un tik vērtīgo aktivitāti! Vairāk ar katras skolas veikumu varat iepazīties zemāk:

http://ofonds.lv/wp-content/uploads/2021/05/Vaboles-vidusskola.pptx

Un tā aprīļa mēneša un arī projekta “Apaļš kā pūpols!” 4. sezonas pārliecinošs uzvarētājs ir Vaboles vidusskola ar brīnišķīgo skolotāju Kristīni Kucinu priekšgalā! No sirds apsveicam uzvarētāju! Jūs šomēnes saņemsiet arī mūsu projekta sponsora A/S “Latvijas Maiznieks” garšīgās balvas. Tāpat arī godam nopelnīta projekta galvenā balva – aizraujoša ekskursija pa “Milžu takas” piedzīvojumu trasēm!

Sirsnīgi pateicamies arī Špoģu vidusskolai (skolotāja Iveta Grīne) un Zemgales vidusskolai (skolotājas Ilva Baranovska un Jadviga Bobkova) par izrādīto iniciatīvu, radošumu un lielisko sadarbību projekta laikā.

Noslēgumā jautājām skolēniem, vai projekts turpmāk ietekmēs viņu ikdienas izvēles saistībā ar veselību. Lūk, dažas no atbildēm, ko saņēmām:

“Noteikti jā. Es gribēšu aiziet pie ādas ārsta, lai pārliecinātos, vai ar mani viss ir kārtībā. Ja vasarā ar ģimeni došos piknikā, ņemšu līdzi tikai dabai draudzīgus pārtikas traukus.”

“Jā, ietekmēs. Sākšu lietot veselīgāku uzturu.”

“Jā, lielāku uzmanību veltīšu veselīgam uzturam, miegam un vasaras sauļošanām.”

“Projekts atvēra man acis uz daudzām tēmām, par kurām nebiju domājusi, tāpēc pēc piedalīšanās es sāku vairāk pievērsties produktu sastāvam, cenšos vairāk sekot savam un tuvāko miegam, kā arī pievēršu uzmanību sadzīves ķīmijai, ko izmantoju ikdienā.”

Pie visiem projekta dalībniekiem jau drīz ceļos arī pārsteiguma balvas no mūsu sponsoriem – “Cherry Picking”, “Mēness Aptieka”, “Dabas Pērles”, “Silmachy Remedies”, “Green Motors”, “WRAP IT”, “Every Little Thing / Carnival Youth” un “KLM Royal Dutch Airlines”. Izsakām milzīgu pateicību par Jūsu atbalstu un lielisko sadarbību!

Vēl dažas pateicības: Latvijas Atbalsta fondam Kanādā (LRDF), A/S “Latvijas Maiznieks” par gardajām balvām katra mēneša uzvarētājiem, Daugavpils novada domei par atbalstu transporta un telpu jautājumos, Valsts Vides Dienestam par iespēju veikt radona mērījumus skolās, ReCure vadītājai Gunai Bīlandei par veselīga uztura konsultāciju.

Tomēr īpašu pateicību vēlamies izteikt “O fonds” goda padomes loceklei Kanādas latvietei Andai Sīpoliņai, kas jau ceturto gadu pēc kārtas nodrošina šī projekta finansiālo atbalstu. Sirsnīgi pateicamies Jums fonda un visa lielā dalībnieku pulka vārdā.

Apaļš kā pūpols, lunkans kā žagars, skaists kā lecoša saulīte! Slimība ārā, veselība iekšā! Lai mums visiem veselīga vasara!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *