Apsveicam Elīnu Baranovsku un skolotāju Jadvigu Bobkovu

Daugavpils novada Zemgales vidusskolas 10. klases skolniece Elīna Baranovska un bioloģijas skolotāja Jadviga Bobkova 1.septembrī, Zinību dienā, piedalījās svinīgā pasākumā Melngalvju namā, kur valsts prezidents Andris Bērziņš, izglītības zinātnes ministre Ina Druviete un Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntis Vasiļevskis sveica starptautisko mācību priekšmetu olimpiāžu dalībniekus. Viņām tika pasniegti Godaraksti, Elīna dāvanā no prezidenta saņēma arī pildspalvu.

Elīna 9.-13.maijā piedalījās Vides projektu olimpiādē Turcijā ar savu pētniecisko darbu „Kā var paglābt priežu mežu no priežu audžu tīkllapsenes pielietojot bioloģiskās metodes”, kurā tika piedāvātas divas metodes – skudru pūžņu pavairošana un dzeņu būrīšu izgatavošana. Savu darbu jaunā pētniece aizstāvēja angļu valodā, to vērtēja četras komisijas, un ieguva sudraba medaļu. Pētniecisks process ilga apmēram pusotru gadu. Elīna plāno arī turpmāk nodarboties ar pētniecību bioloģijas jomā, rakstīt zinātniski pētnieciskos darbus un savu nākotni iespējams saistīs ar medicīnu.

Elīna ļoti gandarīta, ka tikās ar valsts prezidentu, ka skolēniem un skolotājiem par godu rīko šādas pieņemšanas pie prezidenta un izsaka pateicību par panākumiem. Savukārt skolotāja J.Bobkova uzsvēra to, ka bija patīkami dzirdēt no prezidenta, ka visi starptautisko olimpiāžu dalībnieki, neskatoties uz iegūtām balvām – kam laimējās, kam mazāk, ir Latvijas zelta galvas un ka Latvijā ir daudz tādu skolēnu un skolotāju, kuri var sasniegt labus rezultātus mācību olimpiādēs un pārstāvēt mūsu valsti pasaulē, par to ir jāpriecājas. „Šis pasākums motivē rakstīt darbus, piedalīties olimpiādēs un audzina patriotismu”, pārliecināta J. Bobkova.

Skolotājai Jadvigai Bobkovai izdodas sameklēt starp saviem skolēniem daudz talantīgo un bioloģiju mīlošo bērnu – Elīna nav pirmā, kura guva starptautisko atzinumu. Jadvigas Bobkovas skolniece Kristīne Beinaroviča 2010.gadā ar savu pētījumu, piedaloties Eiropas Vides projektu olimpiādē, pārveda mājās bronzas godalgu. Kristīna ieraudzīja dabā neparastu vardi – sarkanvēderaino krupi – un veicot pētījumus piedāvāja šo dzīvnieku pavairošanas variantus. Tā rezultātā šis dzīvnieks jau ir vērojams arī Medumu pagastā un tagad Demenes pagasta teritorijā tiek veidots liegums sarkanvēderaino krupju aizsargāšanai.

Un tie nav visi skolotājas nopelni. No skolas sola Jadviga Bobkova ieaudzina bērnos mīlestību pret darbu, parādot neizsīkstošu enerģiju sasniegt vēl augstākas un augstākas virsotnes. Skolotāja Jadviga stāsta, ka tieši tas, ka skola atrodas pie dabas, attālajā nostūrī un ka te mācās lauku bērni, kuri mīl dabu un prot vērot apkārtni, arī palīdz nodarboties ar pētniecību. Pateicoties savai skolotājai daudzi skolas absolventi izvēlējušies profesiju, kas lielā vai mazā mērā ir saistīta ar bioloģiju: ir ārsti, fizioterapeiti, medmāsas, veterinārārsti, viens skolēns – Pāvels Jurevičs – mācās doktorantūrā un pēta Demenes pagasta ezerus, otrais – Andrejs Elksniņš – ir praksē Demenes pagastā – būs veterinārārsts.

Elīna ir pateicīga savai skolotājai; „Mūsu bioloģijas skolotāja ir ļoti zinošs pedagogs, var atbildēt uz jebkuru manu jautājumu bioloģijas sfērā. Viņai priekšā vēl daudz jaunu panākumu, jo viņa, neskatoties uz to, ka skolēnu ir maz, prot atrast talantīgo un palīdzēt viņam. Esmu pārliecināta, ka  tiks vēl uzrakstīti vairāki pētnieciski darbi”.

Šovasar 30 Latvijas skolēni piedalījās astoņās starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs: fizikā, ķīmijā, bioloģijā, informātikā, matemātikā, ģeogrāfijā, vides projektos un vācu valodā. Skolēni uzrādīja izcilus rezultātus, atvedot mājās sešas sudraba, astoņas bronzas medaļas un sešus atzinības rakstus.

Foto galerija “Mācību priekšmetu olimpiāžu uzvarētāju sveikšana”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *