- Daugavpils novada domes Izglītības pārvalde - https://edu.daugavpilsnovads.lv -

Ar “Latvijas skolas somu” 312 metru augstumā un 194 km attālumā

Š.g. 31. maijā Medumu pamatskolas skolēni devās izzinošās un interesantās ekskursijās.

Sākumskolas skolēni devās mācību ekskursijā uz SIA “Madonas Karameles”, kur iepazinās ar uzņēmumu, kas ražo saldās karameles un profesiju pārstāvjiem, kas nodarbināti šajā uzņēmumā. Skolēni uzzināja, kā tiek iegūtas dažādu krāsu karameles un to, ka karameļu ražošanā netiek izmantotas sintētiskās izejvielas. Skolēniem bija iespēja piedalīties arī karameļu izgatavošanas procesā. Katrs izgatavoja sev trīs karameles, skaisti tās iesaiņoja un ņēma līdzi uz mājām. Pēc aktivitātēm skolēni atzina, ka šī profesija nav tik viegla kā sākumā šķita, jo karameļu gatavošanā ir vajadzīgs gan spēks, gan iztēle un oriģinālas idejas, kā arī zināšanas un prasmes.

Tālāk skolēni devās uz Gaiziņkalnu, kur izglītojošā vides nodarbībā iepazinās ar Gaiziņkalna apkārtni: Bolēna avotu, koku un augu dažādību, līdzsvaru dabā. Ar jauko gidi Sarmīti Rukmani laiks aizritēja nemanot. Pēc nodarbības skolēni savas jauniegūtās zināšanas nostiprināja ar dažādām izzinošām spēlēm.

Bet pamatskolas skolēni apmeklēja Rundāles pili un Motormuzeju Bauskā, kas piedāvā seno spēkratu daudzveidību. Muzejā bija apskatāmi vieglie auto, ar kuriem pilsētnieki devās izbraukumos pagājušā gadsimta 30-tajos gados un pēckara laikā, bet lauku noskaņu radīja traktori, kuļmašīna un citi 20-30 – to gadu lauksaimniecības tehnikas paraugi.