Ar Latvijas skolas somu uz izrādi “Cauruļzobis vienīgais” un Lūznavas muižu

Decembra sākumā, ļoti pasakainā ziemas dienā, Špoģu vidusskolas 5.- 6. klašu skolēni programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās uz Rēzekni un Lūznavas muižu.

Rēzeknē skolēnus sagaidīja teātrī “Joriks”, meistarīgas aktierspēles, gaismas un tumsas kontrastos, improvizācijas momentos piedalījās mēmajā izrādē “Caurumzobis vienīgais”. Izrādē bija lieliska iespēja izbaudīt aktiera mīmikas un kustības mākslu.

Pēc teātra izrādes devāmies uz Lūznavas muižu, kur uzklausījām stāstījumu par muižas saimnieku Staņislavu Kerbedzu, kurš pēc profesijas bija dzelzceļu inženieris, kas uzcēla dzelzceļa tiltu Daugavpils – Rīga. Muižā dažiem skolēniem bija iespēja nospēlēt, izbaudīt un sadzirdēt burvīgās skaņas uz 100 gadu vecā flīģeļa. Un radošajā darbnīcā vajadzēja izpētīt, atrast un atzīmēt interesantākos objektus, kas atrodas muižā. Mūs arī priecēja skaista gleznu izstāde un mūsu Latgales māla podi.

Neizpalika arī muižas apsnigušais parks ar 7 dīķiem, šeit izgājām cauri egļu alejai, apskatījām apsnigušu obuļnīcu un Madonnas skulptūra, kas ir unikāla ar to, ka I pasaules kara laikā tai tika mērķēts, un neviena lode netrāpīja.

Mājās devāmies ar jauku omu un iespaidu pilnu somu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *