Ar maizes smaržu rudenī

Zeltainā septembra izskaņā Špoģu vidusskolas mazie pirmklasnieki devās savā pirmajā ekskursijā. Par pirmā kopīgā ceļojuma galamērķi izvēlējāmies Aglonu- vietu, kur rudens pieskāriens rada īpašas emocijas un saviļņojumu. Vietu, kur satiekas divas svētnīcas- Aglonas baznīca un Maizes muzejs. Vietu, kas ir tuva mums ar savu auru.

Ceļojuma sākumā bērni pieredzēja Aglonas Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas Romas katoļu bazilikas apmeklējumu, viesojoties gan plašajā Bazilikas pagalmā, gan apskatot to arī iekšpusē. Dažiem bērniem tas bija ļoti saviļņojošs pirmais baznīcas apmeklējums. Savukārt daži bērni ar sirsnību stāstīja par savu pieredzi Aglonas svētkos, kā arī prata pastāstīt, kā jāuzvedas baznīcā.

Maizes muzejā atraktīvā saimniece Vija bērnus ieveda savā īpašajā pasaulē, stāstot gan par maizes tapšanas gaitu, ierādot dažus darbiņus un rosinot aizdomāties par maizi kā svētumu. Bērniem bija iespēja pašiem izmīcīt sev maizes klaipiņu, ieglaudot tajā visas savas labās domas un vēlējumus, kā arī piedot klaipiņam formu un atšķirības zīmi. Saimniece bērnus pacienāja ar gardu ābolmaizi, rupjmaizi ar medu un piparmētru tēju, kā arī deva viedus padomus par uzvedību pie galda un cieņu pret ēdienu. Norises visgaidītākais mirklis bija pašu veidoto kukulīšu sagaidīšana, kad tie vēl silti, smaržīgi un kūpoši devās kopā ar iedvesmotajiem pirmklasniekiem uz mājām.

Paldies programmai “Latvijas skolas soma” par iespēju bērniem vispusīgi izglītoties un iepazīt savas zemes vērtības.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *