Ar skolas somu Melngalvju namā

26.septembrī projekts “Latvijas skolas soma” Randenes pamatskolas skolēnus aizveda uz Rīgu, uz Melngalvja namu.

Kā zināms, tad Melngalvja nams vairāk nekā 600 gadus bija Rīgas rota, neatņemama pilsētas sastāvdaļa, dzīru un saietu vieta ar krāšņām, bet stingrām tradīcijām, kā arī augstu prestižu, jo tas piederēja tirgotājiem, kam bija daudz naudas.

Nama apmeklējuma laikā skolēniem bija iespēja ne vien izzināt Melngalvju nama vēstures faktus un noslēpumus 14. gadsimta pagrabos, izkalt pašiem savu monētu, apskatīt greznās nama svētku zāles, kur pieņemšanā ir bijuši daudzu valstu vadītāji un kur strādājuši mūsu prezidenti. Tāpat aplūkot Baltijas lielāko privāto sudraba kolekciju.

Bet īpašs saldais ēdiens skolēniem bija putna lidojums virs Rīgas 5D kinoteātrī.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *