Ar “Skolas somu” Rīgā

8. oktobrī Vaboles vidusskolas 9., 11. un 12. klases skolēni “Skolas soma” ietvaros devās ekskursijā uz Rīgu. Lai ievērotu valstī noteiktos drošības pasākumus, muzeju piedāvājums ir kļuvis ne mazāk interesants, bet savādāks gan.

Pirmā vieta, kas uzrunāja ar skaistu, saulainu rudens dienu un zeltītiem torņu gaiļiem, bija Vecrīga. Gide īsi iepazīstināja skolēnus ar vairākiem Vecrīgas vēstures un kultūras faktiem. Tālāk Vecrīgas iepazīšana bija pašu skolēnu “rokās”, precīzāk mobilajos telefonos un kartēs. Izmantojot aplikāciju telefonā, skolēnu grupas patstāvīgi meklēja interesantos kultūrvēsturiskos objektus. Katrā objektā bija jāveic kāds uzdevums. Piemēram, pie Lielā Kristapa bija jāatrod, cik valodās uz tā ir redzami uzraksti vai Doma laukumā jānostājas tādā punktā un jānofotografē panorāmas foto, lai būtu redzami visi 3 gaiļi Vecrīgas torņos. Izpildot uzdevumu, tas bijā jāieraksta vai jāievieto aplikācijā un uzreiz bija redzams, vai uzdevums izpildīts pareizi. Noteiktā laikā komandas sapulcējās Rātslaukumā, lai pārrunātu uzdevumu veikšanu. Skolēni bija ar interesi un atbildīgi veikuši uzdevumus un vairākus jautājumus vēl precizēja pie gides. Galvenais – neviens neapmaldījās, bija izzinoši un jautri.

Sava veida piedzīvojums bija došanās uz nākamo mūsu objektu – Dzelzceļa muzeju, jo kājām šķērsojām Daugavu pa Akmens tiltu. Tilts bija iespēja skolēniem uzņemt skaistas fotogrāfijas uz Rīgas fona. Dzelzceļa muzejā skolēni iesaistījās interaktīvā izziņas ekskursijā pa muzeja ekspozīciju. Tās bija fotomedības – pēc maza eksponāta fragmentiņa skolēni meklēja vajadzīgo eksponātu un pierakstīja tā nosaukumu.

Visjaukākais, ka ekskursija vēl notika (pēdējā diena pirms ārkārtas situācijas izsludināšanas) un mēs vēl paguvām izbaudīt skaistu rudens dienu mūsu galvaspilsētā un kopā būšanu visu dienu. Atpakaļceļā izpriecājāmies Pļaviņu promenādē Daugavas krastā, un bērni izkustējās jaukā bērnu rotaļu un sporta laukumā. Patīkami, ka arī autobusā skolēni jautri čaloja, sarunājās un jokoja, tas nozīmē, ka viņi novērtēja iespēju būt kopā un klātienē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *