Ar Skolas somu uz Jēkabpili

Saulainā oktobra rītā 10.a klases skolēni devās ceļā uz Jēkabpili. Tika plānots apmeklēt Krustpils pili, kurā no 1996.gada atrodas Jēkabpils Vēstures muzejs.

Muzeja ekspozīcijas telpas ir izvietotas abpus gaitenim, uz kura grīdas projicējas ūdens – tas it kā simbolizē Daugavu, kuras krastos ir izvietojušas Jēkabpils un Krustpils. Muzejā iespējams aplūkot 7 pastāvīgās ekspozīcijas:
“Krustpils. Jēkabpils. Daugava” – uz garajām gaiteņa sienām izvietota laika līnija, kas vēsta par svarīgākajiem notikumiem Krustpilī un Jēkabpilī.
“Vecticībnieki Jēkabpilī” – pilsētā, kopš tās izveidošanas, dzīvo arī vecticībnieki. Ekspozīcija veidota kā telpa telpā – īsta istaba ar visu iedzīvi.
“Izgatavots Jēkabpilī 19.- 20. gadsimtā” – te aplūkojams viss, ko ražojuši jēkabpilieši 19. un 20. gadsimtā. Būvmateriāli, mūzikas instrumenti, vējjakas un daudzas citas lietas.
“Cīņas par brīvību 20. gadsimtā” – sēžot klubkrēslā, varēja klausīties vēstures stāstus, lasīt uz Sibīriju izvesto pilsētnieku sarakstu, vai vecā televizorā vērot video par Ļeņina pieminekļa noņemšanu Jēkabpilī.
“Mēs lepojamies” – jēkabpilieši lepojas ar izciliem dzejniekiem, māksliniekiem, sportistiem, zinātniekiem. Te bija iespējams iekāpt gaisa balonā, iesēsties Reiņa Nitiša auto sēdeklī, vai apmeklēt Ārijas Elksnes dzejas tornīti.
“Senvēsture” – telpas padziļinājumā aplūkojami pils senie mūri kopā ar arheologu darba piederumiem. Vitrīnās – sieviešu rotas, vīru darba rīki, kā arī sēļu etnogrāfiskie tērpi.
“Strūves ģeodēziskā loka punkts Jēkabpils” – Jēkabpilī atrodas UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļautais Strūves ģeodēziskā loka punkts.

Pēc ekspozīciju aplūkošanas skolēni uzkāpa 19.gs beigās celtajā ūdenstornī, no kura paveras lielisks skats uz pilsētu no augšas.

Otrs objekts mūsu ekskursijā bija Jēkabpils Mežaparks. Sākotnēji Mežaparks tika stādīts 1966.gadā, lai pasargātu pilsētu no dolomītu karjera izstrādes putekļiem. Kad 1987.gadā karjeri tika appludināti, pilsētas tuvumā izveidojās atpūtas vieta.

Šobrīd tā ir lieliska vieta fiziskām aktivitātēm un veselīga dzīvesveida stiprināšanai. Arī mūsu skolēni to izbaudīja – devās aizraujošā fotoorientēšanās sacensībā, kurā uzvarēja draudzība.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *