Arī šovasar pašvaldība skolēniem piedāvās iespēju strādāt

Jau trešo gadu Daugavpils novada dome sadarbojoties ar Daugavpils novada uzņēmējiem īstenos Daugavpils novada skolēnu vasaras nodarbinātības programmu. Šogad darbs skolēniem tiks piedāvāts periodā no 8. jūnija līdz 28. augustam, kurā varēs piedalīties Daugavpils novadā deklarētie skolēni vecumā no 14 līdz 19 gadiem, kas mācās vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs.

Programma tiek īstenota, lai sniegtu skolēniem iespēju iegūt pirmo praktisko pieredzi par darba vidi, paaugstināt praktiskās darba iemaņas, vairotu izpratni par profesijām un uzņēmējdarbības nozarēm novadā, darba tiesiskajām attiecībām un pienākumiem, tādējādi samazinot jauniešu bezdarba riskus nākotnē.

Skolēnus nedrīkst nodarbināt darbos, kas saistīti ar paaugstinātu risku viņu drošībai, veselībai, tikumībai un attīstībai.

Ar šā gada 11. martu tiek uzsākta darba devēju pieteikšanās dalībai skolēnu vasaras nodarbinātības programmā. Pieteikties darba devējs varēs Daugavpils novada pagastu pārvaldēs, elektroniski – Daugavpils novada mājas lapā vai personīgi pie programmas koordinatora Jāzepa Krukovska Daugavpils novada domē, Rīgas ielā 2, Daugavpilī, 29. kabinetā.

Maijā pagastu pārvaldes ar darba devēju noslēgs pakalpojuma līgumu, savukārt darba devējs ar skolēnu slēgs darba līgumu, nodrošinot skolēnam darba vadītāju, kurš jaunietim palīdzēs apgūt darbam nepieciešamās pamatprasmes un integrēties darba vidē.

Daugavpils novada pašvaldība nodrošinās dotāciju darba devējam, valstī noteiktās minimālās stundas likmes apmērā 2015. gadā, skolēna darba algai ne vairāk kā 4 stundām dienā un ne ilgāk, kā 10 darba dienas, ja skolēnam ir 14 – 15 gadi, vai 20 darba dienas, ja skolēnam ir 16 – 19 gadi, kā arī segs kompensāciju par neizmantoto atvaļinājumu.

Dalībai programmā skolēni varēs pieteikties sākot ar 11. aprīli līdz pat 11. maijam Daugavpils novada izglītības iestādēs, elektroniski www.daugavpilsnovads.lv vai personīgi ierodoties Daugavpils novada domē, 29. kabinetā.

Plānotais iesaistāmo skaits – 150.

Informācijai:
Jāzeps Krukovskis
Daugavpils novada dome
Attīstības nodaļas projektu koordinators
jazeps.krukovskis@dnd.lv
26121362, 65476882

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *