Ārpusstundu nodarbība “Tiesības, pienākumi un nepilngadīgo atbildība” Medumu speciālajā pamatskolā

2020. gada 5. novembrī Medumu speciālajā pamatskolā notika ārpusstundu nodarbība „Tiesības, pienākumi un nepilngadīgo atbildība”, ko organizēja sociālais pedagogs, lai iepazīstinātu izglītojamos ar dokumentiem, kas garantē viņu tiesības, veidotu priekšstatu par bērnu tiesībām un pienākumiem, veicinātu atbildības sajūtu par savu rīcību. Tiesiska audzināšana jāsāk pēc iespējas agrāk, jo šīs zināšanas būs nepieciešamas, lai spētu pareizi rīkoties dažādās dzīves situācijās.

Vispirms izglītojamie iepazinās ar jēdzieniem tiesības un pienākumi. Nodarbības laikā tika demonstrētas PP prezentācijas, videomateriāli, animācijas filmas, kurās runāja par tādām tiesībām kā – tiesības uz vārdu, tiesības uz dzīvi ģimenē, tiesības saņemt medicīnisko aprūpi, tiesības uz izglītību, kā arī par šādiem pienākumiem – palīdzēt vecākiem mājas darbos, rūpēties par vecākiem, mācīties skolā. Rādītie video materiāli veicināja pozitīvu atmosfēru un labu garastāvokli, tāpēc izglītojamie jutās jautri un atbrīvoti. Nodarbībās tika rosināts arī sacensību gars, tādēļ skolēnus, kas ieguva visvairāk krāsaino zīmodziņu, gaidīja patīkams pārsteigums.

Noslēgumā tika izveidota spilgta puķu pļava no atmiņā palikušajām tiesībām un pienākumiem, kuri tika uzrakstīti uz krāsainām lapiņām!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.