Atdzimst latviešu nacionālais sporta veids

22.februārī Randenes pamatskolā notika pirmais novusa turnīrs, kurā triju stundu laikā sacentās 23 jaunie novusa entuziasti.

Jāatgādina, ka novuss ir biljardam līdzīga spēle. Turklāt tas ir latviešu nacionālais sporta veids. Kāpēc latviešu? Tāpēc, ka tieši latviešu jūrnieki bija tie, pateicoties kuriem tika izveidota šī spēle. Uz kuģiem biljardu spēlēt bija ļoti neparocīgi, tāpēc kāds kuģa namdaris izveidoja galdu, ar malās esošām barjerām, kas neļāva ripveida kauliņiem nokrist.

Novuss ir salīdzinoši jauna spēle, tā izgudrota 20. gadsimta 20. gados. 1932. gadā notika pirmās novusa meistarsacīkstes, bet jau 1964. gadā tika dibināta Latvijas Novusa federācija.

Arī Randenes skolā notikušais turnīrs pierādīja, ka novusam ir daudz sekotāju – ne tikai spēlētāju, bet arī līdzjutēju. Sacensību laikā zāle bija pilna. Jāsaka, ka jau vairākus gadus skolas audzēkņi labprāt starpbrīžos rokās ņem novusa kiju, stājas pie galdiņiem un spēlē uz nebēdu. Un šis turnīrs tikai pierādīja, ka Randenē atdzimst latviešu nacionālais sporta veids.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *