Atkalsatikšanās prieks Zinību dienā Silenes pamatskolā

Šogad pirmā skolas diena bija gaidīta ar īpašo noskaņu, jo zinājām, ka pēc ilgstošām attālinātām mācībām, nesatikšanos un neredzēšanos, priecāsimies par katru mazumiņu un brīnumiņu, kas mūs sagaidīs skolā.

Atkalsatikšanās prieks bija tas galvenais, ko mēs piedzīvojam pirmajā skolas dienā. Mirdzošas acis, neviltotais smaids, pārpildīts ar dziedinošām emocijām rīts, tik ilgi nedzirdētie vārdi: „Labrīt, skolotāj!” un kaut kur iekšā laimes sajūta, kuru gribējās izkliegt, vairakkārt piedzīvot un dalīties ar viesiem.

Zvaigznes septembrī, kā zelta augļi krīt, un septembrī atkal viens kalendārs sākas. Mēs iegājām rudeni dāliju smaržās un gājputnu klaigās. Mēs ienācām skolā un pateicamies, ka atkal bijām Silenes pamatskolā. Visi bijām priecīgi satikties, ieskatīties viens otram acīs un atzīties sev, kā tomēr viens pēc otra esam noilgojušies.

Skola. Te darbs, te atpūta, te prieki rasti, te katrs spēja justies, kā otrās mājās. Tā tas bija, kad nemācījāmies attālināti. Bet tā gribētos no jauna piedzīvot, nepazaudēt un saglabāt skolas rosību ikdienā un dažreiz justies pat labāk nekā mājās. Tāpēc šogad direktores Tatjanas Klopovas uzruna bija gan uzmundrinoša, gan cerību pilna, ka izdarīsim visu iespējamo un pat neiespējamo, lai turpinātu mācības klātienē.

Pirmais septembris vienmēr ir svētki arī Silenes un Skrudalienas pagasta iedzīvotājiem. Nāk taču rudens, un atkal mēs esam skolā. Un vienmēr gaidīti ciemiņi skolā bija Skrudalienas pārvaldes darbinieki un pagasta iedzīvotāji. Zinām, ka mēs pie kopa būšanas noteikti atgriezīsimies. Skrudalienas pagasta pārvaldes vadītājas Betijas Ivanovas apsveikums bija ļoti emocionāls un lika katram no mums aizdomāties par to, ka mēs esam vērtību mērs, jo esam šodien, tagad un šeit.

Ar vislielāko nepacietību šo dienu gaidīja mūsu mazie pirmklasnieki ar savu klases audzinātāju Tatjanu Domuļevu, jo tā ir pirmā nozīmīgākā diena viņu dzīvē – sākas skolas gaitas. Kā mazi brīnumiņi, strauji un pēkšņi, pirmklasnieki iespurdza skolā, sagādādami gan prieku, gan raizes saviem vecākiem un skolotājiem.

Šo dienu gaidīja arī mūsu nākamie skolas absolventi – devītās klases skolēni ar savu klases audzinātāju Jeļenu Safonovu. Un mēs visi redzējām, kā izauga mūsu jaunieši, kādi viņi bija skaisti, nopietni un atbildīgi. 9. klases skolēniem bija ko teikt gan pirmklasniekiem, gan skolas skolēniem, gan skolotājiem, gan vecākiem.

Draiskulīgajiem pirmklasniekiem novēlēja, lai katra skolas diena vienmēr īpaša un viena, un lai prātā jaunas domas, katru rītu laba oma. Nopietniem un nenopietniem Silenes pamatskolas skolēniem deva vērtīgus padomus: „Pirms meklēt tālumā, pārliecināsimies, vai tas, ko meklējam, nav mums blakus”, „Ja gribam būt gudri, saprātīgi jautājam, uzmanīgi klausāmies, mierīgi atbildam un apklustam tad, kad vairāk nav ko teikt.” Pretimnākošiem un saprotošiem mūsu skolas skolotājiem novēlēja ticību, izturību un laimi ar lūgumu un pārliecību „Ticiet mums, ceriet uz to labāko un sapņojiet par mūsu sasniegumiem – viss mums kopā izdosies.” Īpaši bija aizkustināti vecāki, jo vislabākajiem vecākiem pasaulē viņu bērni vēlēja, lai vecāki atvēlētu laiku mīlestībai, sarunām ar bērniem, pārdomām un galvenais – atvēlētu laiku sev!

Diena vēl lutināja ar siltiem saules stariem, debesīs reti rādījās pat mākonīši, bet skola jau atkal aicināja uz tikšanos ar draugiem, klasesbiedriem, skolotājiem, aicināja apgūt jaunas zināšanas, prasmes un pilnveidot tos mācību stundās un ārpusstundu darbā.

Lai mums visiem jauks mācību gads KLĀTIENĒ!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *