Atvadas no ziemas Zemgales vidusskolā

Cilvēki vienmēr ir dzīvojuši saskaņā ar dabu un tās norisēm. Vienmēr godam tika pavadīta ziema un sagaidīts pavasaris, kas līdzi nesa ne tikai dabas atmodu, bet arī jaunu darba cēlienu. Lai arī šī gada ziema nebija īpaši barga, tomēr ir pienācis laiks no tās atvadīties un sākt gaidīt pavasari.

17. februārī mūsu skolas ēdnīcā jau no agra rīta gardi smaržoja pēc pankūkām. Tas nozīmē, ka skolā notiks krāšņi un prieka pilni svētki – Masļeņica jeb atvadas no ziemas.

Meitenes no teātra studijas „Ekskluzīvs” (vad. M.Romanovska) bija sagatavojušas un rādīja priekšnesumu – krievu tautas dejas, lasīja dzejoļus skolas aktu zālē. Jautrība un prieks turpinājās skolas gadatirgū. Pankūkas, kas ir apaļas kā saule, šajā tirgū bija vispieprasītākās.

Tālāk visi draudzīgi devāmies lejā pa trepēm, žvadzinot, grabinot, skandinot paštaisītus grabuļus (Tas tik bij’ troksnis!!) un slaukot ar rotātām slotām visus mošķus un ļaunos garus no skolas. Izejot ārā, mūs sagaidīja silta spoža saulīte! Nu ķērāmies pie spēlēm un rotaļām.

Vēl viena tradīcija ir salmu lelles, kuru sauc par Masļeņicas biedēkli, sadedzināšana. Katrs varēja aiziet pie ugunskura un sadedzināt iepriekš uz lapiņas uzrakstīto visu nedarbu sarakstu, palūgt cits citam piedošanu. Arī šis rituāls pauž atvadas no ziemas un sveic sauli atgriežamies. Tāpēc skolas pagalmā zēniem un meitenēm par prieku uguns aprija ziemas tēlu.

Svētki tiešām bija izdevušies. Esam gatavi sagaidīt dabas atmošanos – pavasari!

P.S. Paldies vecākiem, kuri atbalstīja un palīdzēja saviem bērniem piedalīties gadatirgū.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *