Barikāžu aizstāvju atceres diena Laucesas pamatskolā

Š. g. 20. janvārī Laucesas pamatskolā notika pasākumi, veltīti 1991. gada janvāra barikādēm. Novadpētniecības pulciņa ietvaros skolēni noskatījās filmu par barikāžu laikiem, uzzināja par barikāžu muzeju, par īpašu piemiņas zīmi un pieminekli.

4. klases skolēni klases stundas laikā pulcējās skolas foajē pie stilizēta ugunskura, lai atsauktu atmiņā barikāžu laika notikumus Latvijā. Pasākuma laikā tika uzsvērts, ka barikādes ir kaut kas vairāk par vēstures notikumu, tas ir stāsts par tautas vienotību, cilvēku drosmi un pārliecību, pašaizliedzību un ticību. Mācīsimies no pagātnes, raugoties nākotnē. Vispirms skolēni iepazinās ar vārda «barikādes» nozīmi, uzzināja par galvenajiem notikumiem, kas norisinājās Rīgā 1991. gadā. Pēc tam viņi piedalījās viktorīnā „Pazīsti Latviju!” un apliecināja dažādās mācību stundās iegūtās zināšanas par mūsu valsti, dalījās, ko par šo laiku viņiem stāstījuši vecāki un vecvecāki. Notika neliela diskusija, kāpēc šis laiks ir tik svarīgs Latvijas vēsturē.

Kā kādreiz barikāžu dalībnieki, tā arī mūsu mazie audzēkņi sasildīja rokas pie improvizētā ugunskura. Kopības sajūta bija tā, kas vienoja visus, radīja ticību, ka Latvija ir mūsu zeme un mūsu mājas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *