Barikāžu atceres pasākums Naujenes pamatskolā

Es nāku no mazas tautas,
Kas ierī kā mežābols rūk,
Bet kurai ir zemnieka kauli,
Tik lēti, kas nesabrūk,
Es nāku no mazas tautas,
Ko pasaulē ciena un zin,
No tās, kas lāča spēku,
Pārlieku nepiemin.
(K.Skujenieks)

Šogad aprit 25 gadi kopš 1991. gada barikādēm, kad Baltijas valstu iedzīvotāji apvienojās kopīgam un cēlam mērķim. 1991. gadā, laikā no 13. līdz 27. janvārim latvieši no dažādām valsts vietām devās uz Rīgu, lai celtu barikādes, bez ieročiem rokās aizstāvot svarīgākās valdības un sabiedriskās ēkas, tādā veidā cīnoties par Latvijas neatkarības atgūšanu.

20. janvārī Naujenes pamatskolā notika Barikāžu dienu atceres pasākums “1991. gada janvāra barikāžu laiks Latvijas vēsturē”. Pasākuma laikā skanēja vēstures fakti, barikāžu laika dzejas rindas un 5.-9. klašu kora izpildījumā dziesma “Daugav’ abas malas”, kura ir viena no tām dziesmām, kas skanēja un iedvesmoja cilvēkus Latvijai tik svarīgajā trešās Atmodas laikā. Ar klusuma brīdi godinājām 1991. gada janvāra barikāžu laikā bojāgājušos varoņus.

Šajā dienā savu barikāžu stāstu skolēniem izstāstīja to dienu dalībniece – Naujenes pamatskolas direktora vietniece izglītības jomā Ligita KURSIŠA. Viņa dalījās savos padomju laika dzīves atmiņās un barikāžu laika pārdzīvojumos. Cilvēku pārliecība par šīs rīcības pareizību un vienotību, pēc L.Kursišas domām, toreiz bija cilvēku spēks.

L. Kursiša skolēniem parādīja un ļāva apskatīties 1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi, kā arī ikdienā nēsājamo piemiņas zīmes mazo nozīmīti, kas vizuāli atgādina lielo medaļu. Klātienē varēja apskatīt arī apliecību, kurā norādīts piemiņas zīmes numurs un valdes lēmums, ar kuru apbalvojums piešķirts.

– Apzināt un saglabāt šos notikumus – tāds bija skolas direktora P. Brovkina aicinājums skolēniem.

Pasākumā visus saliedēja un vienoja arī kopīgi dziedātā Latvijas valsts himna.

Šis pasākums daļēji ļāva izprast 25 gadu nesenos notikumus un kaut mazliet iejusties tajos laikos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *