Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas noslēguma pasākums Špoģu vidusskolā

13.februārī Špoģu vidusskolā notika tradicionālais Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas noslēguma pasākums. Špoģu vidusskola piedalās lasīšanas veicināšanas programmā „Bērnu un jauniešu žūrija” jau piekto gadu pēc kārtas. Tā ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas izstrādāta programma, ko finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Šogad grāmatu lasīšanā un izvērtēšanā piedalījās 56 eksperti. Īpaši aktīvi bija jaunāko klašu skolēni, taču priecē, ka iesaistījās arī 8 vecāki. Projekta rīkotāji decembrī izsludināja īpašo balvu lasītājiem – tēviem. Žurnāla National Geograpfic Latvija pusgada abonementu laimēja Jānis Abarons. Daudzi skolēni izlasīja ne tikai sava vecumposma grāmatas, bet arī daudz vairāk. Aktīvākie lasītāji – Sintija Sorokina(5.a), Dominiks Mežnieks (5.a) un Darina Karimova (8.a).

Par interesantākajām grāmatām tika atzītas D.Mellinga Kur ņemt vienu apkampienu? (1.-2.klase), Dž. Nadinas Klapatu Penija ir ķibeļu magnēts (3.-4.klase), S.Skrebeles Palaidnību karaļa Jāņa B.dienasgrāmata (5.-7.klase), L.H.Andersones Runāt (8.- 12.klase) un L.Oliveras Pirms es krītu (Vecāku žūrija).

Skolēniem patika ne tikai lasīt, bet arī ilustrēt izlasītās grāmatas. Noslēguma pasākumā skolēni dalījās savos iespaidos par izlasīto, piedalījās konkursā „Atpazīsti grāmatu pēc fragmenta”. Lielu prieku sagādāja diplomi, piemiņas balvas un milzīgie kliņģeri, ko ar skolas administrācijas un Višķu pagasta pārvaldes atbalstu sarūpēja Špoģu vidusskolas un Višķu pagasta bibliotēkas vadītājas Ingrīda Kolosovska un Jekaterina Lonska.

Šis konkurss rosina interesi par literatūru, veicina lasītprasmi. Bērniem un jauniešiem patīk, ka grāmatas ir ļoti dažādas: te ir gan fantāzijas literatūra, gan piedzīvojumu romāni, gan detektīvi, gan dzeja, gan nopietni daiļdarbi, kas liek aizdomāties par mūžīgām vērtībām. Pēc konkursa šīs grāmatas paliek bibliotēkas fondā.

Laikā, kad grāmatas ir kļuvušas par greznumlietu, šī programma ir nozīmīgs atbalsts skolu un pagastu bibliotēkām, visiem grāmatu draugiem.

Ar nepacietību gaidīsim nākamo konkursu un aicinām tajā iesaistīties jaunus lasītājus. Īpašu atbalstu gaidām no vecākiem un vecvecākiem.

Informāciju sagatavoja:
Valentīna Ivanova,
latviešu valodas un literatūras skolotāja

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *