Bērnu pienākumu un tiesību nedēļa

Medumu speciālajā pamatskolā no 01.02.2021. – 07.02.2021. notika dažādi pasākumi un aktivitātes par bērnu tiesībām un pienākumiem. Nedēļas pasākumu cikls iesākās ar Valsts policijas Latgales reģiona pārstāvju lekciju un tikās ar skolēniem pamatskolas posmā no 5. – 9. klasei un ar skolēniem no arodklasēm. Starp skolēniem un policijas pārstāvjiem notika ļoti spraiga diskusija, kuras laikā tika pastāstīts par skolēnu tiesībām un pienākumiem, kuros gadījumos iestājas kriminālatbildība, skolēni labprāt uzdeva dažādus, viņus interesējošus jautājumus, un saņēma uz tiem izsmeļošas atbildes.

Skolas sociālais pedagogs, turpināja jau iesākto darbu un veica individuālās pārrunas par skolēnu pienākumiem, tiesībām un atbildību. Savukārt, skolas psihologs veica skolēnu anketēšanu.

4.februārī skolēni piedalījās Valsts bērnu tiesību aizsardzības rīkotajā tiešsaistes pasākumā, kura laikā iepazīstināja ar jauno dziesmu un īpaši izveidotu videoklipu. Šo pasākumu vadīja mūziķis Nauris Brikmanis, kurš ir arī viens no dziesmas „ 116111” autoriem. Pasākuma laikā notika konkursi ar balvām no Uzticības tālruņa 116111, kā arī notika sazināšanās ar slavenībām, kuras piedalījās dziesmas un klipa tapšanā. Šī pasākuma ietvaros skolēni uzzināja daudz jaunas informācijas par pašu Uzticības tālruni un tā jaunajām iespējām. Pēc šī pasākuma katrā grupā tika pārrunāts vai skolēni vēlas uzņemties atbildību, vai ir gatavi uzņemties atbildību dažādās ikdienas situācijās, pat visvienkāršākajās. Dienas beigās notika vecāko klašu skolēnu sapulce kopā ar skolas direktoru Ē. Lukmanu, kuras laikā tika pārrunāti skolēnus interesējošos jautājumus un uzklausīja skolēnu Līdzpašpārvaldes priekšsēdētaja atskaiti par paveikto darbu un tika izvirzīti dažādi priekšlikumi par to, kā uzlabot Līdzpašpārvaldes darbību.

Nedēļas noslēgumā tika izvērtēti visi nedēļas laikā rīkotie pasākumi un notikumi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *