“Bērnu žūrija 2015” gaitas Lāču pamatskolā

Šajā mācību gadā Lāču pamatskolas skolēni kopā ar skolas bibliotekāri iesaistījušies Latvijas Nacionālās bibliotēkas organizētajā lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu žūrija 2015.” Katrai vecuma grupai LNB piedāvāja lasīt un vērtēt 6 atšķirīgas žanru grāmatas.

Bibliotekāre Skaidrīte Kardele jau pa vasaru sagādāja lasāmās grāmatas un rosināja skolēnus lasīt žūrijai izvirzītās grāmatas. Visaktīvāk ,,Bērnu žūrijā” iesaistījās 1.-3. klašu skolēni.

Janvāra beigās visi žūrijas dalībnieki aizpildīja elektroniskās vērtēšanas anketas un sarindoja grāmatas, piešķirot tām godalgotās 1.-3. vietas, norādot kāpēc tieši šī grāmata kļuvusi par viņa mīļāko grāmatu.

Šogad īpaši aicinājām piedalīties bērnu vecākus Vecāku žūrijā. Esi moderns – uzzini, kas ir jaunākais mūsdienu literatūrā un ko lasa tavs bērns! Vecāku piedalīšanās žūrijā veicina lasīšanas motivāciju bērniem. Grāmatu lasīšana ir svarīga un nopietna lieta, bet lasītprasmi un mīlestību pret grāmatu var attīstīt tikai ciešā sadarbībā ar vecākiem, pašu bērnu.

Bērnu žūrijas noslēguma pasākums „Es – esmu grāmatu eksperts” Lāču pamatskolā norisinājās 5. februāri. Pasākuma laikā bērni stāstīja par izlasītājām grāmatām, daži pat nolasīja kādu fragmentu no savas mīļākās grāmatas.

1. vieta piešķirta:

  • grāmatu kolekcijā 5+ Pijas Lindenbaumas gramatas „Brigita un brāļi aļņi”.
  • grāmatu kolekcijā 9+ ierindojās Luīzes Pastores grāmata „Pazudušais pērtiķis”,
  • grāmatu kolekcijā 11+ ierindojās Ievas Melgalves grāmata „Bulta, Zvaigzne un Laī”,
  • grāmatu kolekcijā 15+ ierindojās R. Dž. Palasio grāmata „Brīnums”.

Katrs Bērnu žūrijas dalībnieks saņēma Latvijas Nacionālās bibliotēkas sagatavoto pateicību par aktīvu līdzdarbošanos ,,Bērnu žūrijā” un nelielas piemiņās balviņas – atstarotājus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *