Bibliotekārā stunda “Tev svētki, Latvija!” Naujenes pamatskolā

Novembris ir Latvijas valsts svētku mēnesis, kad mēs biežāk nekā citos mēnešos domājam par savu valsti, patriotismu, atceramies tās vēsturi un sveicam savu valsti dzimšanas dienā.

Godinot mūsu zemīti svētkos, 17. novembrī, ievērojot visus drošības pasākumus, Naujenes pamatskolas sākumskolas skolēni sapulcējās skolas aktu zālē, lai piedalītos tiešsaistes bibliotekārajā stundā “Tev svētki, Latvija!” Šo svētku pasākumu vadīja mūsu skolas absolvente Laura GRIGORJEVA, kas ir Daugavpils Universitātes 3. kursa studente un pašlaik iziet praksi Naujenes tautas bibliotēkā.

Skolēni noskatījās video filmas fragmentu, kur īsumā tika izskaidrots, kā tad Latvija kļuva par neatkarīgu valsti, un atbildēja uz viktorīnas jautājumiem. Laura mūsu skolēnus iepazīstināja ar Latvijas Republikas Proklamēšanas dienas svinēšanas tradīcijām: lāpu gājienu, svētku salūtu, prezidenta un citu valsts amatpersonu svinīgo uzrunu u.c.

Par to, kādas ir Latvijas valsts svētku svinēšanas tradīcijas ģimenes lokā, sākumskolas skolēni uzzināja no Līgas Rozentāles grāmatas “Dāvana Latvijai” fragmenta, kuru bērniem nolasīja L. Grigorjeva. Pēc fragmenta noklausīšanās visi kopā secinājām, ka savu Latviju veidojam katru dienu, kā arī šis fragments lika visiem aizdomāties, ko mēs katrs un mūsu ģimenes varam darīt, lai Latvija kļūtu skaistāka un labāka, ar ko mūsu Latvija ir īpaša un ko mēs varam uzdāvināt Latvijai viņas 103. dzimšanas dienā.

Mūsu skolas sākumskolas 1., 2. un 3.kl. skolēni kopā ar mūzikas skolotāju Innu KRALIKU, kā dāvanu Latvijai, sagatavoja skaistus muzikālos priekšnesumu, kuros skanēja viņu vēlējumi Latvijai tās dzimšanas dienā!

Bibliotekārās stundas noslēgumā skolēni piedalījās viktorīnā “Ko tu zini par Latviju?”.

Liels paldies Laurai GRIGORJEVAI par bibliotekārās stundas sagatavošanu un vadīšanu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *