Bibliotekārais aprīlis Lāču pamatskolā

Aprīlis. Dienas ritēja jau ierastā režīmā. Mācību stundas Zoomā. Aprīlis – bibliotēku mēnesis. 2. aprīlis – Starptautiska bērnu grāmatas diena. Kā to atzīmēt? Ko izdomāt? …. Saņemta ziņa! Naujenes tautas bibliotēkā ir skatāma Iraīdas Grigorjevas un Nataļjas Petrovskas ežu figūriņu kolekcija “Mīluļi ar maigām adatām”. Laba ideja! Bērni iepazīsies ne tikai ar izstādes eksponātiem, uzzinās interesantus faktus no ežu dzīves, bet arī iepazīsies ar grāmatām par ežiem. Zoom stundu laikā bērni uzzināja, ka izstādē apskatāmas 136 ežu figūriņas no dažādiem materiāliem – auduma, keramikas, plastmasas, stikla, gumijas, koka un citiem. Izrādās, ka gandrīz visi ezīši tika dāvināti. Piemēram, Nataļjas Petrovskas kolekcijā nav neviena pašas pirktā ezīša eksemplāra.

Pirmie ežu kolekciju devās apskatīt Lāču pamatskolas 1.a klases skolēni, pēc tam pienāca kārta iepazīties ar ežu kolekciju pirmskolas grupas „Lāčuks” audzēkņiem. Bērni ne tikai iepazinās ar ežu kolekciju, bet arī noklausījās latviešu tautas pasaku par atjautīgiem ežu brāļiem “Ezis un zaķis” un V. Sutejeva pasaku “Eža brīnumnūja”. Mazie bērni, atnākot mājās, dalījās ar redzēto un dzirdēto ar saviem vecākiem, brāļiem un māsām. Un tad skolas bibliotekāre griezās pie Naujenes tautas bibliotēkas draudzīgā kolektīva ar lūgumu organizēt vēl divas stundas Lāču pamatskolas skolēniem. Visi 1.-5. klases skolēni ar interesi noklausījās un apskatīja bibliotekāres Aigas Soldatjonokas stāstīto un rādīto, dalījās savos iespaidos par redzēto un dzirdēto.

Martā visiem Lāču pamatskolas skolēniem bija iespēja virtuāli apskatīt kaķu figūriņu kolekciju, kuras īpašniece ir Jeļena Ivancova.

Ceram arī turpmāk iepazīt Naujenes tautas bibliotēkas lasītāju kolekcijas un apmeklēt gan klātienē, gan virtuāli dažādus bibliotēkā rīkotus pasākumus!

Sirsnīgs paldies Naujenes Tautas bibliotēkas kolektīvam par ilggadējo sadarbību ar mūsu skolu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *