Biedrība “Silenes stariņi” veiksmīgi realizēja projektu “Daugavpils novada jauniešu izpratnes veidošana par cilvēka ietekmi uz dabu”

Biedrība „Silenes stariņi”, Zemkopības ministrijas Meža attīstības fonda piešķirtā finansējuma ietvaros, ar mērķi veicināt Daugavpils novada jauniešu interesi par apkārtējo vidi un veicināt videi draudzīgu rīcību, attīstot „zaļo domāšanu”, pilnveidot jauno tehnoloģiju lietošanas prasmes, kā arī sniegt iespēju apgūt jaunas iemaņas un prasmes pētot dabu, veiksmīgi realizēja projektu „Daugavpils novada jauniešu izpratnes veidošana par cilvēka ietekmi uz dabu”.

Projekta rezultātā tika uzlabota skolas materiāli- tehniskā bāze. Lai skolēni varētu novērot laika apstākļus, pētīt to ietekmi uz dabu un cilvēka dzīvi, projekta realizēšanas laikā, tika iegādāta meteoroloģiskā stacija, kas ir pielāgota mūsdienīgajām prasībām un bērnu drošībai. WS2550 – profesionālā meteoroloģiskā stacija tika uzstādīta skolas iekšējā pagalmā, kur skolēni var novērot laika apstākļus jebkurā laikā, kā arī izmantot stundā. Visus datus viņi var redzēt arī displejā, kurš uzstādīts skolas foajē. Tādējādi klimata pētīšanas laikā tika ievēroti drošības noteikumi un skolēni var, verot izmaiņas visas dienas garumā. Displejā tiek uzrādīta ārējā temperatūra, relatīvais mitrums, detalizēti lietus dati par 1 stundu, 24 stundām, vienu nedēļu, vienu mēnesi un apkopojumu, vēja spiediens, asums un rasa, kā arī laika apstākļu tendences. Laika prognoze tika atspoguļota ar laika zīmējumiem (saulains, mākoņains, lietus), tāpēc datus var saprast arī sākumskolas bērni. Lai saglabātu visus datus un būt neatkarīgam no skolas aparatūras ir iegādāts klēpjdators, kas tika izmantots tikai novērošanai un meteoroloģiskās stacijas pieslēgšanai. Visa projekta ietvaros iegādātā aparatūra tiks izmantota kā brīvdienās, tā arī mācību procesā.

Projekta realizācija pozitīvi ietekmēs skolēnu zināšanas un dos iespēju izveidot vides pētniecības bāzi, atbilstoši mūsdienīgajām prasībām un izmantot pētniecības bāzi ārpusstundu aktivitātēm Daugavpils novada mērogā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *