Biedrība „Silenes stariņi” veiksmīgi realizēja projektu „Daugavpils novada jauniešu izpratnes veidošana par novada dabas aizsargājamajām teritorijām un vidi”

No 01.05.2014. biedrība „Silenes stariņi”, Zemkopības ministrijas Meža attīstības fonda piešķirtā finansējuma ietvaros, ar mērķi veicināt Daugavpils novada jauniešu izpratni par novada dabas aizsargājamajām teritorijām un vidi, realizēja projektu „Daugavpils novada jauniešu izpratnes veidošana par novada dabas aizsargājamajām teritorijām un vidi”.

Projekta rezultātā tika uzlabota materiāli- tehniskā bāze: iegādāti desmit digitālie multimetri ar termometru, datu uzkrājējs ar programmatūru “EasySense Q3+”, uzkrāto datu reģistrēšanas ierīce, elektroniskie svari, trīs SFC-100FLED mikroskopi, elektriskā plītiņa un sešas kastes ar vākiem.

Visa projekta ietvaros iegādātā aparatūra tiks izmantota kā brīvdienās, tā arī mācību procesā. Jau no 26.07.2014. līdz 05.07.2014. LVAF finansētā projekta „Vides nometne „Zaļais aplis” ietvaros 22 Daugavpils novada jaunieši sāka darbojoties ar iegādāto aparatūru, pildīja uzdevumus, pētīja dabas objektus.

Aparatūra tiks izmantota arī turpmāk, jo no 15.07.2014. līdz 21.07.2014. Vācijas IB internacionāla centra un Daugavpils novada domes bērnu apmaiņas projekta ietvaros uz Silenes pamatskolas bāzes tiks organizēta Vācijas un Daugavpils novada jauniešu nometne, kura laikā jaunieši iepazīsies ar Latgales vēsturi un dabu, pētīs parka „Silene” aizsargājamo dabas teritoriju.

Bet 2014./2015.mācību gadā Silenes pamatskolā tiek plānots organizēt jauno pētnieku pulciņu „Skolēni eksperimentē”.Tas pozitīvi ietekmēs skolēnu zināšanas un dos iespēju izveidot vides pētniecības bāzi, atbilstoši mūsdienīgajām prasībām un izmantot pētniecības bāzi ārpusstundu aktivitātēm Daugavpils novada mērogā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *