Biedrība “Silenes stariņi” veiksmīgi realizēja projektu “Mēs palīdzēsim tev!”

Biedrība „Silenes stariņi”, Borisa un Ināras Teterevu fonda izsludinātas programmas „Nāc un dari! Tu vari!” ietvaros, veiksmīgi realizēja projektu „Mēs palīdzēsim tev!”.

Projekta kopējais finansējums –  EUR 6277,24. Projektu līdzfinansēja Daugavpils novada dome.

Projekta mērķis tika veiksmīgi sasniegts – iekārtota un aprīkota koriģējošās vingrošanas telpa ar speciālo aprīkojumu, pateicoties skolotāju un vecāku sadarbībai uzlabojās bērnu veselības stāvoklis. Nodarbībās aktīvi iesaistījās skolēni no nelabvēlīgām un maznodrošinātām ģimenēm un bērni ar īpašām vajadzībām, kuriem vecāki nevar nodrošināt sistemātiskas nodarbības ar speciālo aprīkojumu.

Projekta aktivitātēs tika iesaistīti arī bērni no 3 g.- 4 g. un 5g.- 6g. pirmsskolas grupām, 1.-3. klases skolēni. Koriģējošās vingrošanas nodarbības deviņu mēnešu laikā organizēja skolotāja Jeļena Ovčiņņikova. Bērni uzlaboja stāju, attīstīja koordināciju un līdzsvaru, nodarbojās ar plakanās pēdas un skoliozes profilaksi. Skolotāja ar gandarījumu atzīmēja pozitīvu dinamiku bērnu slimību profilaksē.

Projekta gaitā tika organizētas 4 praktiskās nodarbības ar mērķi apmācīt vecākus organizēt saviem bērniem papildnodarbības un izmantot aprīkojumu pēc projekta  pabeigšanas. Vecāki apguva praktiskās iemaņas darbam ar speciālo aprīkojumu bērnu veselības uzlabošanai. Vecāki arī tika aicināti uz bērnu nodarbībām, ar mērķi novērot sava bērna attīstības dinamiku, praktiski apgūt nepieciešamās iemaņas un prasmes darbam ar speciālo aprīkojumu. Projekta realizācijas rezultātā radusies iespēja ne tikai uzlabot bērnu veselību, bet arī visiem kopā lietderīgi pavadīt laiku.

Ļoti svarīgi atzīmēt, ka sasniegtais rezultāts netiks pazaudēts. Jaunajā mācību gadā bērnu nodarbības turpināsies, jo Silenes pamatskolas budžetā ir iekļautas 0,5 slodzes koriģējošās vingrošanas skolotāja. Tas liecina par projekta ilgtspēju. Biedrības „Silenes stariņi” locekļu kopīgais brīvprātīgais darbs apvienoja biedrības kopienu, kas palīdzēs nākotnē savu darbību padarīt interesantāku, mazinās atstumtību starp dažādām sabiedrības grupām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *