Biedrības „Silenes stariņi” sadarbība ar Daugavpils Universitātes studiju un pētniecības centra “Ilgās” pētniekiem

Biedrība „Silenes stariņi” LVAF projekta „Vides nometne „Zaļais aplis” ietvaros cieši sadarbojās ar Daugavpils Universitātes studiju un pētniecības centra “Ilgās” pētniekiem. Divdesmit diviem Daugavpils novada jauniešiem bija iespēja pētīt apkārtējo vidi, strādāt ar jaunākajām tehnoloģijām un izmantot līdz šim neiepazītas darba metodes, piedalīties dažādos eksperimentos.

Desmit dienu laikā jaunieši iepazinās ar dabas parka „Silene” floru un faunu. Dabas pētnieku Aināru Pankjānu, Maksimu Balalaikinu, Rolandu Moisejevu, Arvi Soldānu vadībā notika ekspedīcijas pa dabas parka teritoriju, kuru laikā to dalībnieki iejutās „zinātnieku ādā”. Ekspedīcijas laikā tika izvietotas dažādas lamatas, lai konstatētu dabas parkā dzīvojošo kukaiņu daudzveidību, kā arī tika konstatēti un nomērīti divi dižozoli. Bet ar ķērpju palīdzību tika veikta apkārtējās vides novērtēšana un gaisu tīrības indikācija.

Jaunieši ieguva jaunas zināšanas par dabas parku, vides aizsardzību, guva jaunu pieredzi, iepazinās ar mūsdienu tehnoloģijām dabas pētniecībā. Pētniecības centra “Ilgās” bioloģi organizēja eksperimentu darbnīcas „Atkritumu otrā dzīve” un „Mikroskopiska pasaule- ziedu uzbūve”, „Zaļas laboratorijas„ vakarā iepazīstināja ar kukaiņu kolekciju.

Svarīga loma nometnes aktivitātēs bija atvēlēta skolas dendroloģiskās dabas takas pilnveidošanai, kuru jaunieši sāka veidot pagājušajā gadā vasaras nometnes laikā. Pēc Aināra Pankjāna lekcijas „Kā veidot dabas taku?”, tika izstrādāta jauna dabas takas koncepcija, izveidota takas shēma.

Jauniešu izglītošana un intereses radīšana par dabas aizsardzību un vides problēmām palīdzēs viņiem jaunajā mācību gadā labāk apgūt eksaktā cikla zināšanas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *