Biķernieku pamatskola piedalās konkursā “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!”

Biķernieku pamatskola piedalās “Zaļā josta” radošajā konkursā “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!”. Konkursa mērķis ir motivēt bērnus un jauniešus videi draudzīgai rīcībai ikdienā, parādīt, ka ikviens no mums var ietekmēt plastmasas iepirkuma maisiņu patēriņa samazināšanos, tādējādi samazinot apkārtējās vides piesārņojumu ar plastmasas atkritumiem.

Biķernieku pamatskolas 3 komandas: komanda “Zaļie pirkstiņi”, 241. Biķernieku mazpulks “Rīta Blāzma” un komanda “Dabas draugi” izgatavoja stilīgus dizaina iepirkuma maisiņus un somas dažādu nopirkto produktu līdznešanai, izmatojot plastmasa maisiņus un vecus T-kreklus. Konkursa dalībnieki savus konkursa darbus nodemonstrēja skolā pārējiem audzēkņiem un viņu vecākiem ar stāstījumu par to pielietojuma iespējām ar aicinājumu sekot viņu piemēram.

Atbilstoši Eiropas Savienības datiem, viens iedzīvotājs gada laikā atkritumos izmet vidēji 31 kg plastmasas iepakojumu, kas kopā visā Eiropas Savienībā sastāda 15 miljonus tonnu plastmasas atkritumu gadā. Latvijā vidējais radītais plastmasas iepakojuma apjoms gadā ir 35900 tonnas, no kurām pārstrādātas tiek aptuveni 14493 tonnas jeb 40,9%. Viens Eiropas Savienības iedzīvotājs patērē apmēram 200 vienreizlietojamos iepirkuma plastmasas maisiņus gadā. Kopā Eiropas Savienības iedzīvotāji patērē 100 miljardus maisiņu gadā. Latvijas rādītāji ir tuvu Eiropas Savienības vidējam līmenim – katrs Latvijas iedzīvotājs vidēji gadā patērē apmēram 190 vienreizējos plastmasas maisiņus. Biķernieku pamatskolas izglītojamie ar savu piemēru pierādīja, ka sabiedrība var izmantot resursus daudz prātīgāk!

#TiraiLatvijai #EsSakuArSevi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *