Biķernieku skolai dāvanā pasniegta jauna datortehnika

2015.gada 19.aprīlī Biķernieku pamatskolas 4.-7.klašu izglītojamie un skolotāja Oksana Klimanska piedalījās sporta spēlēs “Vienoti sportā”, Rīgā. Aktīvi darbojoties gan komandās, gan individuāli Biķernieku skolēni pierādīja savu atjautību, radošumu un drosmi gan spēka pārbaudījumos, gan bumbu spēlēs, gan veiklības stafetēs, gan šaušanas uzdevumos, gan zīmēšanā. Skolas gods tika godam aizstāvēts!Biķernieku skolā viesojās Daugavpils un Rēzeknes diecēzes bīskaps Aleksandrs un citi Pareizticīgo baznīcas pārstāvji, lai dāvinātu skolai jauno datortehniku, kas iegādāta, pateicoties saziedotajiem līdzekļiem. Zīmīgi, ka šādi dāvināšanas svētki sakrita ar laiku, kad pareizticīgie ļaudis svin Kristus Augšāmcelšanās svētkus, kļūstot stiprāki savā ticībā, iedvesmojoties lūgšanā un garīgajā pilnveidē.

Datortehnika tika iegādāta, pateicoties Latvijas pareizticīgo Metropolīta Aleksandra iniciatīvai un atbalstam. Biķernieku skola ir bijusi pirmā metropolīta Aleksandra darba vieta, kur viņš vēl pirms mācībām Garīgajā seminārā strādāja par krievu valodas un literatūras skolotāju.

Metropolīts nekad nav aizmirsis savu pirmo darba vietu. Pagājušajā gadā, kad skolā noritēja renovācijas darbi, metropolīts personīgi apmeklēja skolu.

Biķernieku pamatskolas direktors Aleksejs Mackevičs ir gandarīts par saņemtajām dāvanām. Vislielākie ieguvēji, protams, ir bērni, kuru acīs varēja nolasīt neviltotu prieku un sajūsmu par jauniegūto datortehniku.

Ekskursiju pa skolu vadīja 4. klases skolnieks Kirils Jackevičs, vedot delegācijas pārstāvjus apskatīt mācību klases un pirmsskolas grupiņu telpas.

Pateicoties ziedotājiem, skola tagad ir kļuvusi bagātāka, jo tagad tās īpašumā ir 10 stacionārie datori, 2 portatīvie, projektors un multifunkcionāla kopēšanas ierīce. Līdz šim skolā bija palikuši jau savu mūžu nokalpojušie datori, jo ar pašvaldības atbalstu iegādātie jaunie datori nelaimīgā kārtā tika nozagti pērnajā gadā.

Bīskaps Aleksandrs savā uzrunā izteica cerību, ka jaunie datori kalpos tikai labiem darbiem. Bīskaps Aleksandrs: „Jebkura Dieva dāvana var tikt izmantota gan ļaunprātīgos, gan arī labos nolūkos. Biķernieku skolai es novēlu, lai šī dāvana nestu tikai zināšanu gaismu. Baznīca visos laikos izglītībai pievērsa lielu uzmanību. Skolas līdz XIX gadsimtam atradās baznīcas paspārnē, un tā, pirmkārt, mācīja, ka katrā cilvēkā rodams Dieva attēls. Cilvēkiem ir jādzīvo saskaņā ar Dieva likumiem, jāzina lūgšanas, jāapmeklē baznīca ne tikai svētkos, bet arī svētdienās.”

Pateicības vārdus par dāvanām teica gan skolas vadība, gan arī Daugavpils novada pašvaldības izpilddirektore Vanda Kezika.

Biķernieku skola ir viena no astoņām novada izglītības iestādēm, kas tika renovēta un tagad sagaida katru tās apmeklētāju jaunā veidolā. Lai arī skola ir viena no skolēnu skaita ziņā mazākajām skolām novadā, tā tagad ir pilnīgi aprīkota un skaista arī no iekšpuses.

Foto galerija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *