Bioloģijas skolotāju kursi

17. un 18.martā Daugavpils Valsts ģimnāzijā tikās Daugavpils un Ilūkstes novadu un Daugavpils pilsētas bioloģijas skolotāji, lai pilnveidotu profesionālās kompetences programmā „Daudzveidīgu prasmju un vispārējo kompetenču attīstīšana, izmantojot dažādus informācijas iegūšanas un strukturēšanas veidus bioloģijas mācību procesā pamatskolā”.

Kursus vadīja jauka un atraktīva Siguldas Valsts ģimnāzijas pedagoģe Līga Sausiņa, kura ir arī vairāku bioloģijas mācību grāmatu pamatskolā un vidusskolā autore. Kursi nebija sausas teorijas izklāsts. Skolotāji iejutās skolēnu lomā un pildīja praktiskus uzdevumus, izmantojot kartītes, darba lapas, veidojot tabulas.

Iepazinās ar jaunā mācību satura atklāšanas iespējām, izmantojot dažādus uzdevumus un informācijas veidus. Noskaidroja, kā var nostiprināt mācību saturu, pārveidojot informāciju no viena veida citā. Guva ieskatu pētniecības darba organizēšanā pamatskolā, kā arī par daudzveidīga darba ar informāciju izmantošanu pārbaudes darbos. Noslēgumā uzzināja, kā mērķtiecīgi izmantot IT mācību procesa efektivitātes palielināšanai. Paši, darbojoties ar datoru, pildīja virtuālos laboratorijas darbus. Skolotāji saņēma daudz materiālu elektroniskā veidā, tāpēc tos var papildināt, pārveidot un aktīvi izmantot savā darbā.

Kursos pavadītais laiks pagāja nemanot, visu laiku aktīvi darbojāmies, komunicējām, dalījāmies pieredzē un pilnveidojāmies.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *