Birznieku pamatskolas 9. klases skolniece piedalījās Ēnu dienā

Šī gada 10. februārī, Birznieku pamatskola pirmo reizi piedalījās “Junior Achievement Latvija” rīkotā pasākumā „Ēnu diena 2016″. Daugavpils Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā uzņēma skolas 9. klases skolnieci Liānu Trofimovu, kur viņa uzzināja daudz jauna un interesanta un bija iejutusies ārsta palīga „ēnā”.

Kā galvenos iemeslus piedalīties Ēnu dienā un iepazīt ārsta profesiju Liāna min interesi par medicīnu, vēlmi izzināt ārstu ikdienu, kā arī pilnveidot savas prasmes un zināšanas.

Liāna motivācijas vēstulē raksta: „No agras bērnības es gribēju kļūt par ārstu. Manuprāt, tā ir pati vajadzīgākā profesija. Nākotnē man gribētos ārstēt cilvēkus, palīdzēt viņiem un vienkārši dāvināt veselību, prieku un laimi. Es sapratu, man nepieciešams ilgi, centīgi un izcili mācīties, man jābūt pacietīgai un spēcīgai mana mērķa sasniegšanai un es noteikti izdarīšu visu, lai to sasniegtu.”

Ēnu dienas notikumi Liānai sākās Daugavpils Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā. Šajā dienā 16 skolēniem bija iespēja klātienē uzzināt, kā norit Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigāžu ikdienas dežūra, kā brigādes saņem izsaukumus un spēj operatīvi uz tiem reaģēt, lai palīdzētu pacientiem vai smagi cietušajiem. Skolēni iemācījās uz speciāla manekena veikt atdzīvināšanas pasākumus cilvēka dzīvībai kritiskās situācijās. Tās bija iespēja klātienē redzēt un izprast neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāžu dinamisko darba ritmu un profesijas specifiku, lai iespējams jau tuvākajā nākotnē pievienotos dienesta komandai.

Liāna teica: „Ēnu diena ir lieliska lieta, vienalga, kas ir ēna , jo šī akcija palīdz jauniešiem īstenot savas nākotnes ieceres. Esmu ļoti priecīga un pateicīga, par iespēju ēnot ārsta palīga profesiju, jo es uzzināju ļoti daudz jaunas informācijas. Es noteikti neaizmirsīšu šo ēnu dienu.” Par piedalīšanu ēnu dienā Liāna saņēma apliecinājumu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *