Botāniskais dārzs un deči

Arī 2. semestrī Randenes pamatskola turpina realizēt Valsts izglītības satura centra projektu (Nr.8.3.2.2/16/I/001) ”Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”. Tā ietvaros skolēniem bija iespēja doties uz Salaspils Botāniskā dārzu.

Vispirms notika ekskursija gida pavadībā. Skolēni tās laikā iepazinās ar oranžērijas augu daudzveidību un modernās siltumnīcas tehniskām iespējām. Pēc ekskursijas audzēkņi patstāvīgi meklēja, pētīja un atklāja, kā arī aprakstīja oranžērijas augus.

Salaspils botāniskajā dārzā skolēni padziļināja izpratni par augu dzīvei nepieciešamajiem faktoriem, attīstīja prasmi novērot, salīdzināt, pētīt augus un atpazīt tos pēc dažādām pazīmēm, veidot izpratni par augu etiķešu saturu, attīstīja prasmi no tām gūt informāciju.

Ekskursijas pievienotā vērtība bija Anneles Slišānes 100 deču izstādes aplūkošana. Kā zināms, šī izstāde ir pašas deču autores iniciatīva. Tā ir īpaša dāvana Latvijai tās simtgadē. 100 deči tapa simts nedēļās, tie ir austi no visneiedomājamākajām lietām – nātrēm, kaņepēm, zeķubiksēm, kafijas iepakojumiem, bērnu rotaļlietām, dillēm, zirgskābenēm. Tas viss smaržo, tiem var pieskarties. Un var arī pašiem radīt …..varbūt kādreiz nākotnē …

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *