Ceļojums Džanni Rodāri pasaku pasaulē

Oktobrī vienam no ievērojamākajiem un iemīļotākajiem 20. gadsimta bērnu rakstniekiem Džanni Rodāri apritētu 95 gadi.

Mēs, vecākā paaudze, esam uzauguši ar Dželsomīno, pasakām par telefonu un Sīpoliņa piedzīvojumiem. Sadarbībā ar Medumu pagasta bibliotēku un tās atsaucīgo saimnieci Jeļenu Stikāni iepazīt mūsu bērnības asprātīgos stāstus un dzejoļus, kā arī izbaudīt Sīpoliņa piedzīvojumus varēja arī Medumu pamatskolas skolēni.

Nedēļas laikā skolēni skatījās animācijas filmas, darbojās radošajā darbnīcā Sīpoliņš un viņa draugi, veidojot pasakas varoņus gan papjēmašē tehnikā, gan no augļiem un dārzeņiem.

Noslēguma pasākumā iepazināmies ar dokumentālo filmu, kurā pats autors stāstīja, kā, neskaitāmas reizes apmeklējot visparastāko dārzeņu tirgu, radās ideja par Sīpoliņu un viņa draugiem, skatījāmies fragmentus no mākslas filmas Dželsomīno brīnumainā balss, inscenējām gan dzejoļus par profesijām, gan fragmentus no Sīpoliņa piedzīvojumiem, gan no Pasakām par telefonu. Īpašu prieku bērniem sagādāja Sīpoliņa radinieku vārdu lasīšana ātrlasīšanas tehnikā.

Džanni Rodāri pasakas – tā ir skola, skola prātam un sirdij. Un galvenais mācību priekšmets šajā pasaku skolā, pēc paša autora uzskatiem, ir Brīvības mācība. Lai katrs bērns tāpat kā Sīpoliņš mācās atpazīt un atšķirt blēžus, lai allaž jūt patiesības saldo garšu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *