Ceļojums laikā ar Jāni Kudiņu

Špoģu vidusskolas novadpētniecības pulciņa dalībnieki novadpētnieka Jāņa Kudiņa vadībā devās saistošā ceļojumā laikā. Jānis Kudiņš, kaislīgs kolekcionārs un interesants stāstnieks, labprāt izrādīja ciemiņiem savu privātkolekciju. Kā tik te nav! Vispirms skolēni apskatīja padomju laika traktoru un automobiļus, zirga siena pļaujmašīnas un citu tehniku, uzzināja, kā ar to strādāja tajos laikos, kad viņu vecāki vēl bija mazi bērni. Neviltotu interesi, īpaši zēnos, izraisīja mašīnas. Šodien tādas uz ceļiem nez vai redzēsi!

Taču īsts pārsteigums bija ekspozīcija mājas muzejā: uz oglēm sildāmie gludekļi un vara patvāri, senās monētas un rotaslietas, paša bildētā NLO fotogrāfija un skaistās, veco amatnieku darinātās krāsns durtiņas, un daudz, daudz kas vēl!

Ne uzreiz skolēni atminēja, kam domātas dažāda izmēra akmens lodes: futbolu diez vai ar tām spēlēja, arī golfam par smagu (dažu labu ar grūtībām rokā varēja noturēt), muskuļus trenēja? Kā atskārsme – tās taču ir lielgabala lodes! Bet tā apaļā, dzeltenā kārbiņa? Vai tiešām radio? Un pēkšņi atskan mūzika – čērkstoša, klusa. Vecais patafons liek pierimt visām sarunām un ieklausīties aizmirstajā melodijā…

Esam pateicīgi Jānim Kudiņam par šo ceļojumu pagātnē. Mēs ne tikai guvām ierosmi vērīgāk ieskatīties apkārtnē (varbūt māju bēniņos vai vecajā šķūnī glabājas kāda veca lieta, kurai neesam pievērsuši uzmanību, bet kura glabā neparastu stāstu ne tikai par sevi, bet arī par mūsu vecvecākiem, viņu dzīvi?), bet arī iepazinām interesantu cilvēku – mūsu novadnieku.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *