Ceļojums tautasdziesmu un K. Barona pasaulē

“Iesim dziesmu kambarī!” – šāds aicinājums 25. novembrī izskanēja Kalupes pamatskolā, un draudzīgā pulkā 5.-9.klašu skolēni devās uz pasākumu, kas tika veltīts mūsu Dainu tēva – Krišjāņa Barona – 180. un viņa mūža darba -“Latvju dainu”- 100. gadadienai.

Šim pasākumam skolēni jau bija gatavojušies krietnu laiku: mūzikas skolotājas Viktorijas Vanagas vadībā mācījušies tautasdziesmas, latviešu valodas un literatūras skolotājas Irēnas Mukānes mudināti, veidoja sev tuvākās un saprotamākās tautasdziesmu izlases un apkopoja folkloras materiālus par gadskārtu svētkiem, savukārt 8. un 9. klases skolēni meklēja mūsdienu problēmu risinājumu tautasdziesmās, bet vizuālās mākslas skolotājas Ināras Ondzules rosināti, skolēni gan ilustrēja mīļākās tautasdziesmas, gan savam zīmējumam piemeklēja atbilstošu tautasdziesmu.

Pasākumā skolēni stāstīja par savu veikumu, lasīja mīļākās tautasdziesmas, bet sk. I. Ondzule atklāja skolēnu vizuālās mākslas darbu izstādi, kura būs apskatāma latviešu valodas un literatūras kabinetā.

Kad simboliski atvērās tautasdziesmu kambara durvis, skolēni devās izzinošā ceļojumā pa K.Barona dzīves un darba takām, pa ceļam iesaistoties konkursā “Zini vai mini”. Protams, biežāk sanāca “mini!”, jo daudzi jautājumi nebija saistīti ar mācību grāmatās sniegto informāciju, prasīja atjautību un uzmanību, kā, piemēram, kura komanda precīzāk noteiks Dainu skapja kastītes izmērus, pareizi saliks tautasdziesmas rindas, atbildēs, kā K.Barons mācījies skolā u.tml. Ja kāds uzdevums šķita pārāk sarežģīts, kā, piemēram, izlasīt K. Baronam iesūtītu tautasdziesmu, talkā nāca līdzjutēji. Un rezultātā uzvarēja… draudzība!!!

Aizverot dziesmu kambara durvis, skolēni vienojās kopīgā dziesmā “Auga, auga rūžeņa…”

Šis pasākums akcentēja tautasdziesmas dzīvotspēju, kārtējo reizi apliecināja, ka tā joprojām kalpo gan kā iedvesmas, gan kā izziņas avots, gan kā padomdevējs dažādos dzīves brīžos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *