Dabas takas uzkopšanas talka Cirīša ezera Upursalā

Jau ceturto gadu Špoģu vidusskolas skolēni piedalās meža uzkopšanas talkās, kuras tiek organizētas sadarbībā ar AS Latvijas valsts meži.

Parasti uzkopšanas talkas rīkojām pavasarī, tomēr šogad radās iespēja uzkopt Cirīša ezera Upursalā esošo dabas taku jau tagad – rudenī.

Šī gada 21. oktobrī dabu uzkopt devās Špoģu vidusskolas 6.a klase, Vides pētnieku pulciņa un Mazpulku dalībnieki.

Jau pati nokļūšana uz dabas taku bija liels pārsteigums, jo turp var tikt ar laivu vai motorizēto plostu. Mēs braucām ar plostu, kuru vadīja Gunārs Siliskis. Tas bija saviļņojošs piedzīvojums, īpaši tiem, kuri uz plosta bija pirmo reizi.

Tā kā dabas taka ir Cirīša ezera dabas parka daļa, tad aktīva cilvēka darbošanās un iejaukšanās te nav atļauta. Tāpēc mūsu uzdevums šoreiz bija vienkāršs – noslaucīt nobirušās lapas no koka kāpnēm, tiltiņiem un skatu laukumiem visas dabas takas garumā (lai, lapām trūdot, netiktu bojātas koka konstrukcijas) un uzkopt atpūtas vietu takas sākumā.

Taka izveidota 2008. gadā un ir 1,8 km gara. Uz salas ir liela paparžaugu un ziedaugu daudzveidība, var aplūkot pārmitrus platlapju mežus, nogāžu un gravu mežus. Taka atgādina laipu sistēmu – ar kāpnēm, tiltiņiem pār nokritušiem kokiem un mitru ieplaku. Skatu laukumos izvietotas interesantas koka skulptūras.

Bija interesanti aplūkot skaisto un neskarto dabu, arī bebru darbu sekas tuvāk nekā jebkad.

Esam priecīgi par iespēju iepazīt mūsu skaisto Latgali aplūkojot un uzkopjot dabas objektus, par kuriem bieži vien ir mazāk zināms.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *