Dabaszinātņu skolotāju izbraukuma seminārs Silenes pamatskolā

8. oktobrī Daugavpils novada dabaszinātņu skolotājas apmeklēja semināru, ko organizēja Silenes pamatskolas administrācija un skolotājas. Semināra tēma „Dabas takas izmantošana dabaszinātņu stundu laikā ” bija saistīta ar skolēnu pētniecisko darbu organizēšanu sākumskolas un pamatskolas mācību procesā. Semināra sākumā skolotājas devās ekskursijā uz biogāzes staciju, kur uzzināja par biogāzes iegūšanas tehnoloģiju un elektroenerģijas ražošanu. Pēc ekskursijas visas aktivitātes notika Silenes pamatskolā. DU speciālists iepazīstināja ar „zaļo laboratoriju”- ar dažādiem pētījumu piederumiem, kas ir izmantojami, rakstot ZPD vai veicot pētījumus dabā. Prezentācijas laikā skolotājas uzzināja, kā tika uzrakstīti divi projekti un iegūti līdzekļi dabas takas veidošanai. Šos projektus vasaras nometnes laikā īstenoja skolēni un viņu skolotājas. Dabas takas skolotājas izmanto mācību ekskursijas laikā, veicot novērojumus, rakstot pētnieciskos darbus.

Skolotājām bija iespēja novērot, kā sākumskolas skolēni strādā dabaszinātņu stundās pēc dabas takas apmeklējuma. Skolēnu zināšanas un prasmes bija ļoti labas. Arī semināra dalībnieces piedalījās ļoti jautrās aktivitātēs dabas takas sākumā, par ko saņēma interesantas dāvanas.

Izstrādātos metodiskos materiālus – darba lapas, prezentācijas, vizuālos materiālus – skolotājas ieguva diskā.

Semināra noslēgumā skolotājas iestādīja jaunus ozolus Silenes dabas takā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *