Dabaszinātņu un matemātikas nedēļa Vaboles vidusskolā

Vaboles vidusskolā jau par tradīciju ir kļuvusi katru gadu rīkot matemātikas un dabaszinātņu nedēļu. Šogad šī nedēļa noritēja no 23. līdz 26 novembrim un to rīkoja 8. klase sadarbībā ar matemātikas un tehnoloģiju skolotāju metodisko apvienību. Katrā no nedēļas dienām garajā starpbrīdī notika kādam mācību priekšmetam (matemātika, informātika, fizika, ķīmija, bioloģija) veltītas aktivitātes. Šogad akcents tika likts uz zinātņu praktisko pielietojumu un skolēnu iesaistīšanu dažādos eksperimentos un demonstrējumos. Tā piemēram, matemātikā skolēni izgatavoja Mēbiusa lentu, ķīmijā – gatavoja „ziloņa zobu pastu”, fizikā centās iegūt neparastus ziepju burbuļus, pārvarēt berzes spēku un noteikt, kā masas centra atrašanās vieta iespaido ķermeņu kustību. Eksperimentus vadīja 8. klases skolēni. Īpaši eksperimenti ieinteresēja 5., 6. un 7. klases skolēnus, kuri fiziku un ķīmiju vēl nemācās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *