Daugavpils novada audžuģimenes atpūtās Vācijā

4.septembrī no Vācijas mājās atgriezās divas audžuģimenes no Daugavpils novada – Ruta Strupā un Ilmārs Strupais no Vaboles ar 3 bērniem – Aleksandram ir 7 gadi, Inesei – 14 un Žannai – 15 gadi (3 mazākie – gads un 10 mēneši un divas meitenītes 3 gadu vecas – palīka mājās ar krustmātēm) un Olga Aleksandrova no Demenes ar 6 bērniem (Armandam 5, Valentīnai – 10, Žanim un Gļebam – 12, Kristīnai – 13 un Tatjanai – 14), kurai palīdzēja 21 gadu veca meita Jolanta.

Šis brauciens tika īstenots pateicoties Daugavpils novada sadarbībai ar Vācijas Republikas internacionālās savienības e.V.-Ziemeļu nodaļu, kura ilgst jau vairāk par 15 gadiem. Vācu partneri  piedāvāja uzņemt divas novada audžuģimenes un apmaksāja visus izdevumus Vācijā. Novada dome sedza transporta, apdrošināšanas un naktsmītnes ceļā izdevumus. Ģimenes uzņēma Vācijas pilsētā Krēpelīne no 26.augusta līdz 3.septembrim.

Vecāki ir ļoti pateicīgi par viesmīlīgu uzņemšanu. Visa diena bija piepildīta ar visdažādākajām aktivitātēm – kā cēlās plkst. 9, tā līdz vakara astoņiem izklaidējās. Programma bija ļoti pārdomāta daudzveidīga un interesanta gan bērniem, gan arīdzan vecākiem: ekskursijas pa kūrortpilsētiņām, muzeju, pils apmeklēšana, braukšana ar dažādiem vilcieniņiem, zirgu fermā bērni jāja ar zirgiem, tīrīja viņus, vēroja savvaļas dzīvniekus un augus dabas parkā.

Ģimenes jau iepriekš satikās, taču šis brauciens ļāva sadraudzēties savā starpā un iepazīties arī ar vācu audžubērnu ģimenēm, kuras palūdza nodot viņu rokām darinātus gabaliņus Augšdaugavas musturdeķim.

Šis projekts ļāva pirmkārt atpūsties vecākiem, jo mājās tas praktiski nav iespējams. Olga Aleksandrova strādā ar audžubērniem jau 8 gadus, Ruta un Ilmārs – jau 6 gadus un pirmo reizi pateicoties šim projektam varēja atpūsties. Un tāpēc gan Olga, gan Ruta, gan Ilmārs ir ļoti pateicīgi par tādu atbalstu novada domei, Daugavpils novada domes Izglītības pārvaldes speciālistei bērnu tiesību aizsardzības jautājumos Natālijai Pēterānei un Vācijas speciālistiem. Viņiem pat ļāva nepieskatīt bērnus, nevajadzēja gatavot ēdienu. Olga, piemēram, pirmo reizi pēc 30 gadu pārtraukuma tika peldēties baseinā, Ruta un Ilmārs pirmo reizi 13 gados bija īstajā atvaļinājumā.

Savukārt bērniem visiespaidīgākais bija akvaparka apmeklējums un arī vizināšanās ar kuterīti Rostokas ostā. Inese atzinās, ka visvairāk viņai patika akvaparkā, jo bija tur pirmo reizi, un brauciens ar kamaniņām no kalniņa arī izraisīja daudz emociju, Tatjana ir sajūsmā par jāšanu ar zirgiem, patika viņai arī akvaparks, kā baroja un visa uzņemšana kopumā.

Foto galerija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *