Daugavpils novada izglītības iestāžu Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkurss “RADI ROTĀJOT”

XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku gadā skolēni ne tikai aktīvi iesaistās deju un kora programmas apguvē, bet arī dažādos citos interešu izglītības pulciņiem piedāvātajos konkursos, kuri rada iespēju kļūt par svētku dalībniekiem. Nupat noslēgusies Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa “Radi rotājot” 1. kārta, kurā savus darbus iesniedza audzēkņi no Daugavpils novada trīspadsmit izglītības iestādēm. Konkursa mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu pilsonisko līdzdalību, kultūras izpratni un pašizpausmes mākslā lietpratību, tādējādi iesaistot Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā un kopšanā.

Konkursa dalībnieki tika aicināti pētīt tēmas “ROTAS”, “ROTĀJUMI”, “ROTĀŠANĀS”, “ROTĀŠANA” dabā, sadzīvē, telpā, kultūras mantojumā, tai skaitā latviešu tautas folklorā, radot tradīcijās balstītus, mūsdienīgus darbus dažādās vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas tehnikās. Konkursu veido trīs norises:

  1. Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbu konkurss – izstāde;
  2. Tērpu kolekciju skate;
  3. Radošo darbnīcu konkurss.

Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbu konkursam – izstādei tika iesniegti 74 gan kolektīvie, gan individuālie dažādi, krāšņi, oriģināli darbi. Darbus varēja apskatīt Daugavpils novada Kultūras centra “Vārpa” kamīnzālē no 17. līdz 20. februārim. Lai labākos darbus izvirzītu dalībai 2. kārtā, tika pieaicināti kompetenti eksperti: Bērnu mākslas skolas “Saules skola” skolotājs Edgars Davidčuks, Bērnu mākslas skolas “Saules skola” skolotāja, māksliniece Una Gura, Daugavpils novada Kultūras pārvaldes māksliniece Olga Gžibovska, Daugavpils reģiona mākslinieku asociācijas valdes locekle, māksliniece Mairita Folkmane. Ekspertiem nenācās viegli, jo katrs iesniegtais darbiņš bija īpašs, veidots ar mīlestību un pauda savu rotāšanas stāstu. Konkursa – izstādes 2. kārtai, kura notiks Rēzeknē no 6. līdz 22. aprīlim, tika izvirzīti 45 darbi. Ar rezultātiem var iepazīties šeit. Visi dalībnieki saņems diplomus un nelielas dāvanas.

Tērpu kolekciju skatei tika saņemti divi pieteikumi: no Zemgales vidusskolas (skolotāja Tatjana Kavševiča) un no Špoģu mūzikas un mākslas skolas (skolotājs Valdis Grebežs). Uz konkursa 2. kārtu, kura notiks Rēzeknē 22. aprīlī, izvirzītas visas tērpu kolekcijas.

Savukārt Radošo darbu konkursam tika saņemts viens pieteikums no Zemgales vidusskolas (skolotāja Tatjana Kavševiča). Šī radošā darbnīca tika izvirzīta dalībai arī konkursa 2. kārtai, kura norisināsies 22. aprīlī Rēzeknē.

Apsveicam visus dalībniekus un skolotājus, kā arī novēlam veiksmi konkursa 2. kārtā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *