Daugavpils novada izglītojamo skaits arvien sarūk

Šogad Daugavpils novada skolās 1.septembrī mācību gaitas uzsāka 141 pirmklasnieks, kas ir identisks pagājušā gada ciparam, novada domes sēdē informēja Daugavpils novada Izglītības pārvaldes vadītāja Irēna Bulaša. Pirmo gadu Daugavpils novadā nebūs pirmās klases Medumu, Randenes un Tabores pamatskolā. Šogad Daugavpils novadā 10. klasē mācības turpinās 75 skolēni, kas ir par 10 skolēniem mazāk nekā pagājušajā gadā. 10.-12.klasē mācās 199 skolēni. Piecgadīgo un sešgadīgo bērnu skaits ir 232, kas ir par 69 bērniem mazāk kā pērn.

Daugavpils novadā jaunajā mācību gadā skolu apmeklē 1594 skolēni, kas, savukārt, salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu ir par 26 mazāk. Latviešu plūsmā mācās 57% skolēni, pārējie iegūst izglītību bilingvālā izglītības programmā. Novadā arvien daudz ir mazo skolu. Vairāk par 100 skolēniem mācās visās novada vidusskolās un divās pamatskolās – Lāču (111) un Naujenes (114). Vislielākā skola audzēkņu skaita ziņā ir Špoģu vidusskola (321), tai seko Sventes vidusskola (192), kurā mācās arī 78 neklātienes grupu audzēkņi un Zemgales vidusskola ar 144 izglītojamiem.

Turpinās arī integrēšanas process vispārizglītojošās skolās bērniem ar īpašām vajadzībām. Deviņas no sešpadsmit skolām īsteno speciālās izglītības programmas.

Runājot par pedagoģisko sastāvu, jāatzīmē, ka kadri ir nokomplektēti – novada skolās strādā 360 pedagogi, to pulkā arī 9 jaunie speciālisti. 15% no viņiem strādā vairākās skolās – tas attiecas uz tādiem priekšmetiem kā mājturība, sports un mūzika. Šajos priekšmetos nav iespējams nodrošināt skolotāju ar pilnu slodzi vienā skolā. 25 skolotājiem ir nepilna slodze un viņi strādā tikai vienā skolā. Skolās vēl joprojām ir logopēdu trūkums.

Skolas ir pilnībā nodrošinātas ar mācību līdzekļiem un mācību grāmatām. Skolas forma šogad ir ieviesta Salienas vidusskolā, kā arī Lāču un Biķernieku pamatskolās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *